Novinář Miroslav Korecký ve svém komentáři pro iDNES zhodnotil působení a odkaz nečekaně zesnulého nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. „Zemře-li nečekaně nejbohatší muž v zemi, je to podobné, jako když kdysi odešel absolutistický panovník. Anebo v novější době nějaký diktátor či kmotr mafie. Takové scény jsou popisovány třeba v souvislosti se smrtí Stalina: první hodiny a dny zachvátil totální chaos a obavy, jaký nový řád se objeví, až se usadí zvířený prach.“
Chaos podle Koreckého nezachvátil jen byznysové kruhy a Kellnerovu PPF, ale také sféru politickou a mocenskou. „Už bezmála dvě desítky let tak měl nadstandardní vztahy s hlavami státu, Václavem Klausem i Milošem Zemanem. Prvnímu dosud sponzoroval jeho Institut Václava Klause na pražské Hanspaulce, s druhým létal do Číny a proslulým se stal Zemanův zpáteční let v soukromém letadle PPF. Kromě toho měl úzké vazby na řadu vlivných politiků v různých stranách. Ani to mu vždy nezaručilo úspěch, třeba když Národní bezpečnostní úřad označil za bezpečnostní problém společnost Huawei, čínského partnera PPF,“ popisuje Korecký.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: AZy