Kiska chce, aby Slovensko přispělo k jednotné evropské politice vůči Ukrajině

01.01.2015 20:58

Většina lidí na Slovensku si přeje sociálně citlivý stát. Ve svém novoročním projevu to uvedl slovenský prezident Andrej Kiska, podle kterého má stát být na straně slušných a pracovitých lidí. „Jsem také přesvědčen, že potřebujeme nejen stát, který stojí na straně lidí, ale který také dobře funguje,“ citoval Kiskova slova slovenský server Pravda.sk.

Kiska chce, aby Slovensko přispělo k jednotné evropské politice vůči Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Slovenska Andrej Kiska
reklama

Podle Kisky to znamená, že stát dokáže rychle reagovat a flexibilně povzbuzovat užitečné projekty a dobré myšlenky, které zemi posunou dále.

Slovenský prezident v projevu zmínil také situaci na Ukrajině. „V sousedním státě za naší východní hranicí umírají lidé a statisíce lidí ve strachu o život musely opustit své domovy,“ popsal situaci na Ukrajině Kiska.

Podle něj by Slováci určitě nesouhlasili s tím, kdyby podobně jako v minulosti na slovenské území vtrhla cizí vojska, kdyby jejich zemi někdo označoval za svou sféru vlivu nebo kdyby si nemohli o své budoucnosti rozhodovat sami. „Základní principy suverenity, sebeurčení a seberozhodování nesmíme dovolit zpochybnit,“ prohlásil Kiska. Podle něj by Slovensko mělo přispívat k tomu, aby byla Evropa v ukrajinské otázce jednotná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…