Klaus líže řiť Putinovi, napsal poslanec - profesor. Vynadali jste mu a on vám statečně odpověděl

17. 4. 2014 9:12

Poslanec hnutí ANO Jiří Zlatuška na svém profilu na ParlamentníchListech.cz vysvětloval svůj mimořádný výrok o exprezidentu Václavu Klausovi, který podle něj „líže řiť“ ruskému prezidentu Vladimíru Putinovi. Zlatuška, který za svá slova schytal řadu ostrých reakcí, trvá na tom, že jeho slova byla oprávněná a v kontextu úrovně české politické debaty ani nijak výrazně přehnaná.

Klaus líže řiť Putinovi, napsal poslanec - profesor. Vynadali jste mu a on vám statečně odpověděl
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Místopředseda Rady vysokých škol Jiří Zlatuška v pořadu ČT Hyde park
reklama

Anketa

Jaké řešení doporučujete v případě východní Ukrajiny?

hlasovalo: 31873 lidí

Poslanec hnutí ANO Jiří Zlatuška se velmi ostře vyjádřil o bývalém prezidentu Václavu Klausovi v reakci na jeho prezentované názory k dění na Ukrajině. Zlatuška připomněl, že ještě v roce 2005 Klaus vydatně podporoval vstup Ukrajiny do EU, a při té příležitosti z úst bývalého rektora Masarykovy univerzity doslova zaznělo: „Když to, co Klaus říkal osobně roku 2005 Juščenkovi, srovnáme s tím, jak při obhajobě ruského zabírání části Ukrajiny v roce 2014 oddaně líže řiť Putinovi, vychází z toho Václav Klaus jako bezpáteřní ubožák.“

Nejostřejší část Zlatuškova obsáhlého vyjádření vyvolala bouřlivé reakce čtenářů, kteří své dojmy ventilovali i na Zlatuškově profilu na ParlamentníchListech.cz. Poslanec se mohl dočíst dotazy typu, zda skutečně je tak „sprostý arogantní dobytek“, aby se musel o oponentovi vyjadřovat takovým způsobem, anebo výtky, že ač je akademikem s mnoha tituly, za jeho slovník by se nemusel stydět ani poslední dlaždič.

Zlatuška se dotazům ohledně své peprné glosy postavil čelem a odpověděl delším textem, v jehož úvodu poděkoval za „milé dotazy“.  Ve své odpovědi se prý nejprve snažil upozornit na odlišnost názoru Václava Klause od většinového stanoviska, které ruský postup vůči Ukrajině odsuzuje, což potvrdila usnesení Rady Evropy, nebo v ČR Poslanecké sněmovny.

Otázka i s odpovědí ZDE

Následně prý chtěl upozornit na to, že v minulosti i sám Václav Klaus podporoval začlenění Ukrajiny do EU i NATO. Současný obrat a podpora záboru části Ukrajiny je podle něj nepochopitelný. Proto v této souvislosti použil trochu expresivnější vyjádření, že Klaus nejspíš po zisku Puškinovy medaile prahne po dalších ruských oceněních, a nakonec použil pro jeho postoj expresivní označení, které ale nepovažuje za přehnané v zemi, kde se například již sedmnáct let výzva k odstoupení předsedy obtěžkaného korupčními kauzami důsledně nazývá „sarajevským atentátem“, ačkoliv se při tom nijak nestřílelo, ani nikdo neházel granáty.   

Své vyjádření o lízání řiti prý v této souvislosti vnímá jako „pouhý etologický příměr z námluv, které často i děti znají třeba z chování v rodině Canidae.“ Proto i tuto část vyjádření považuje za uměřenou opověď na položenou  otázku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

12:13 „Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarov…