„Trvám na tom, že období uplynulých 25 let, zejména jeho počátek, bylo úspěchem a že to, co se u nás za tu dobu v pozitivním směru změnilo, je tak zřetelné a do očí bijící, že porovnávat dnešek s komunistickou minulostí nelze,“ zahájil své vystoupení Klaus. Obratem ale dodal, že je zklamán z nového omezování svobody a prosazování dalších svazujících ideologií, především levicových. Kroutí hlavou i nad manipulací ze strany médií. Fungování trhu je stále více deformováno dalšími dotacemi a daněmi. Ta regulace, jež pochází jak z Bruselu, tak z domácích luhů a hájů brzdí rozvoj naší ekonomiky.
Nesmyslná obhajoba ztráty suverenity
Česko navíc ztratilo podstatnou část své suverenity. Lidé, kteří odmítají vstupovat do volebního boje nebo v něm prohrávají, tuto ztrátu obhajují tezí, že si Češi neumí vládnout sami. Druzí tvrdí, že nás ke sdílení suverenity tlačí globalizace. Pro ty má Klaus vzkaz.
Stejně chybně je ztráta suverenity vysvětlována druhou skupinou lidí pomocí argumentu, že zvýšená internacionalizace lidských aktivit (chybně nazývaná globalizací) si žádá opuštění konceptu národního státu nebo kolem jednoho národa vytvořeného státu ve prospěch jakési „vyšší“ formy lidské organizace, v minulosti nazývané říše, impéria či superstáty, dnes eufemisticky skrývané pod slovy jako společenství či unie. Obojí forma této obhajoby je politicky korektním nesmyslem, podotýká exprezident.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp