Klaus udeřil: Joch je směšný, stejně jako celý jeho život

05.10.2012 20:30

Prezident Václav Klaus ostře odsoudil všechny lidi, kteří zlehčují útok provedený na jeho osobu. Jejich hry se slovíčkem atentát se podle něj dopouštějí nehoráznosti a nesou za tuto akci spoluzodpovědnost. Zvlášť tvrdě se Klaus vymezil proti někdejšímu poradci premiéra Romanu Jochovi.

Klaus udeřil: Joch je směšný, stejně jako celý jeho život
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
reklama

„Lidé, kteří připouští, že to je zajímavý druh protestu, tak ti za to nesou spoluzodpovědnost. Svými výroky, nehoráznostmi neuvěřitelného typu, kterých se týdny, měsíce, někteří i roky dopouštějí, to opravdu spoluvytváří. Jestli v tom někdo vidí podobně jako pan Joch kremlofilní ufňukanost, to je samozřejmě od toho člověka směšné, jako myslím celý jeho život, jak jsem ho zatím sledoval, je směšný.“ uvedl Klaus. Jeho reakci uveřejnil server Lidovky.cz, vycházel přitom z rozhovoru, který vyjde v sobotu v Lidových novinách.

Zeman je český politik, na rozdíl od Schwarzenberga, tvrdí Klaus

Podle informací České televize Klaus také v tomto rozhovoru jednoznačně podpoří kandidaturu Miloše Zemana jako svého nástupce, protože ho považuje za politika, na rozdíl od ostatních kandidátů. O ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09), který o Hrad také usiluje, pak prohlásil, že jeho vůbec nepovažuje za českého politika.

V rozhovoru pak přijde řeč i na to, proč už podle Klause nemá česká vláda mandát k prosazení penzijní reformy.

Prezident Václav Klaus rovněž podle informací naší redakce uvedl, že "pokud jej chce někdo v politice za každou cenu udržet, ať jej zkouší zastrašovat dál…“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš je lhář a křivák, řekl Xaver. Dal výzvu jeho peněžence

12:12 Drahoš je lhář a křivák, řekl Xaver. Dal výzvu jeho peněžence

Současná Rada ČT je obviňována, že neprávem odvolala dozorčí komisi. To a nejen to vysvětloval ve St…