Klaus vzkázal knížeti: Vaše osobní útoky ničí politickou kulturu

05.09.2011 11:45 | Zprávy

AKTUALIZOVÁNO Prezident Václav Klaus ústy svého mluvčího Radima Ochvata reagoval na výroky ministra zahraničí Karla Schwarzenberga na jeho osobu. Ministr v nedělním diskusním pořadu na ČT mimo jiné řekl, že Klaus je provokatér a naznačil, že je v zahraničí lidem pro smích. Šéf diplomacie na kritiku z Hradu zareagoval pro ParlamentníListy.cz příslovím Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Klaus vzkázal knížeti: Vaše osobní útoky ničí politickou kulturu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus přijímá na Hradě Karla Schwarzenberga

"Pan prezident je bystrý pozorovatel dění v Evropě," řekl Schwarzenberg. Prezident podle něj správně předpokládá, že národně založená strana, která by měla odpor k Evropské unii, by měla u lidí úspěch.

K dosažení takového úspěchu ale potřebuje Klaus eliminovat všechny potencionální konkurenty, kvůli čemuž ho zřejmě nedávno v rozhovoru pro ČT ostře kritizoval. "Musí vystrnadit jakéhokoliv politika, který by mohl být ohrožením pro jeho budoucí práci," uvedl Schwarzenberg.

Více: Klaus mě chce dostat pryč z politiky, naznačil kníže u Moravce

Prezidentovy výroky podle něj způsobují ve světě rozruch a poutají pozornost novinářů, ale svět se jimi spíše jen baví. "Bylo by dle mého názoru opravdu asi lepší, kdyby pan prezident více dbal o svoji pozici hlavy státu, než jako někdy zábavného provokatéra," prohlásil Schwarzenberg.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Ing. Monika Oborná byl položen dotaz

Kde přesně se mají v obcích rušit školy?

Od vás o tom slyším prvně. Prý něco takového navrhuje STAN. Podle čeho se bude rozhodovat, jaké školy a kde se budou rušit? Protože zatím, když tato vláda něco rušila, tak to bylo vždy dost nekoncepční a většinou to ani s nikým, včetně lidí, co v těch obcí žijí neprodiskutovala

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: