"Já prostě jenom nechápu požadavek, který nedává žádný smysl," řekl Kalousek. Zdůraznil také, že nebyl adresátem prezidentovy výzvy a že nemůže mluvit za předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. "Já bych snad ještě rozuměl, kdyby snad pan prezident chtěl takový dopis od každého poslance, který pro to zvedne ruku. Ale proč chce takový dopis od předsedů tří partají, když máme dneska ve Sněmovně sedm partají a 200 poslanců má každý stejný hlas a stejnou odpovědnost při hlasování, tomu vážně nerozumím," prohlásil Kalousek. S Kalouskem se shodl také předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil. Podle něj by měl prezident zákon o vyrovnání s církvemi vetovat.
Schwarzenberg prezidentovi nerozumí, Peake s Klausem nesouhlasí
Klaus ve středu v dopise adresovaném Nečasovi a místopředsedům vlády Schwarzenbergovi a Karolíně Peake (LIDEM) uvedl, že ho znepokojují obavy občanů i právních odborníků ohledně možného prolomení restituční hranice. Záruka premiéra bude podle něj zásadní pro to, aby zákon případně podepsal. V sobotu prezident řekl, že požadované garance ještě neobdržel.
Premiér Nečas zatím podle dostupných informací na prezidentovu výzvu nereagoval. Schwarzenberg ve své reakci uvedl, že mu není jasné, co přesně má znamenat osobní garance. Vicepremiérka Peake sdělil, že sice s prezidentem nesouhlasí, ale nechá v Legislativní radě vlády přezkoumat, zda jsou Klausovy obavy opodstatněné.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp