Klausův zm*d? Ale Jakl pro ČT po revoluci napsal klíčový zákon, připomněl novinář. A souhlasil s ním v zásadní otázce

29.03.2019 16:09

Šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš se jal hájit bývalého spolupracovníka Václava Klause Ladislava Jakla, coby člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Profesionální pachatelé dobra se prý zděsili, ale Stoniš v Jaklovi vidí jednoho z největších odborníků na mediální scénu.

Klausův zm*d? Ale Jakl pro ČT po revoluci napsal klíčový zákon, připomněl novinář. A souhlasil s ním v zásadní otázce
Foto: Archiv PL
Popisek: Ladislav Jakl

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury navrhlo zvolit do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla, spolupracovníka někdejšího prezidenta Václava Klause. A Jakl byl nakonec opravdu zvolen. Stoniše překvapilo, jako prudké reakce to vyvolalo. „Proboha, to snad ne. Prosím, řekněte mi, že to není pravda! Ten tam opravdu chyběl. Ten Klausův zmrd?! Dno,“ citoval Stoniš několik vět, které se objevily ve veřejném prostoru.

I kvůli nim se rozhodl postavit na Jaklovu stranu a hájit ho.

Anketa

Vítáte zvolení Ladislava Jakla do RRTV?

95%
5%
hlasovalo: 21497 lidí

„Profesionální pachatelé dobra v neziskovkách i mimo ně se při zjištění faktu, že byl poslanci do RRTV vysílání zvolen někdejší tajemník prezidenta Klause a dnes člen Institutu Václava Klause Ladislav Jakl, mohli opravdu pominout. V komentářích se objevovalo nekonečně mnoho obav a katastrofických předpovědí nad působením Jakla v Radě,“ zhodnotil situaci Stoniš.

Jakl je přitom podle něj jedním z největších českých odborníků na mediální scénu.

„Ladislav Jakl byl v počátku devadesátých let jako poslanec České národní rady za OF členem mediální komise a v prosinci 1990 prosadil pozměňovací návrh k rozpočtu, kterým bylo tehdejší státní televizi a státnímu rozhlasu odňato po padesáti milionech a tyto peníze rozděleny prvním vznikajícím soukromým rádiím a televizím. V létě 1991 Jakl spolu s poslancem Michalem Sedláčkem napsali zákon, podle kterého vznikla a dodnes existuje Česká televize,“ připomněl Stoniš.

Jakl stojí také za zákonem o Radě České republiky pro rozhlasové a televizní vysílání.

Jednoduše řečeno, každý prý nemusí souhlasit s Jaklovou kritikou České televize, i když Stoniš sám se podle svých vlastních slov s Jaklem shoduje v názoru, že zpravodajství ČT je jednostranné a manipulativní. Jedno ale Jaklovi upřít nelze — vyzná se v zákonech, které se týkají českých médií, protože je psal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

22:10 Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

Demonstrace na Letné byla shromážděním neúspěšných, kteří prohráli ve volbách. Pronesl to ve čtvrteč…