Klečící fotbalisté dál probouzejí hněv. Lidé souhlasí s Okamurou

17.10.2020 16:50

Čeští fotbalisté v půli týdne prohráli fotbalové utkání se Skotskem, čímž fanoušky nepotěšili. Řadu fanoušků ale rozzlobilo i to, že čeští reprezentanti na utkání poklekli, aby vyjádřili sounáležitost s hnutím Black Lives Matter. Na sociálních sítích za to lidé nenechali na fotbalistech nit suchou. Jako jeden z prvních se do fotbalistů opřel lídr hnutí SPD Tomio Okamura. A další následovali.

Klečící fotbalisté dál probouzejí hněv. Lidé souhlasí s Okamurou
Foto: Repro Twitter
Popisek: Český a skotský fotbalový tým na zápasu v Glasgow
reklama

Čeští fotbalisté poklekli na jedno koleno, aby při zápasu se Skotskem vyjádřili sounáležitost s americkým hnutím Black Lives Matter neboli Na životech černochů záleží.

Proti symbolickému pokleku se už ozval poslanec SPD Jaroslav Foldyna: „Skotsko–Česko: oba týmy klečely za BLM! Tak za mě vy blbečkové, za mě vy nereprezentujete. Blbci!“ vzkázal reprezentaci.

Tvrdá slova však zazněla i od nepolitiků. Zazněla slova o tom, že hnutí Black Lives Matter je hnutím teroristickým. Velmi živá diskuse se strhla pod příspěvkem předsedy hnutí SPD, Tomia Okamury, který o celé věci referoval ještě v den konání zápasu. „Fotbalisté z české reprezentace poklekli symbolicky před rasisty z Black lives matter. Hanba! Podporují snad, aby tu hořely ulice, a podporují rasismus proti bělochům? Za to jsou placeni velkými dotacemi ze státního rozpočtu? Ubohost. Kdyby se radši soustředili na to, aby vyhráli... To bych jako fotbalový fanoušek velmi uvítal,“ rozčílil se Okamura.

Lidé využili příležitosti a na Okamurově profilu dali také vědět, co si o činu fotbalistů myslí.A příjemná slova to nebyla. Další, komu utkání nebylo po chuti, byl František Matějka, bývalý předseda Strany nezávislosti České republiky. „Hele, až bude z fotbalu zase normální sport a přestanou do něj strkat tuhle úchylnou politiku poklekávání na hvizd, dejte mi někdo vědět. Dík. Výměnu nádherných dresů nároďáku v národních barvách se státním znakem za zelený žabáky jsem ještě dal, ale tohle už ne,“ pravil.

„Zatím jsem na sociálních sítích nezaznamenala žádnou pozitivní reakci na tuhle stupiditu, vůbec nechápu, jak si mohlo reprezentační mužstvo, které zastupuje náš stát, tohle dovolit, podporu radikálního teroristického hnutí,“ padlo na sociální síti Facebook.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Reakce na pokleknutí fotbalistů

Fotbalisté se dočkali i narážky na prodejné děvy. „Bez národního znaku na prsou, bez hrdosti. Stydím se za ně. Jsou to prodejné...“ poznamenala paní Radka.

Reakce na pokleknutí fotbalistů

Pan Voženílek konstatoval, že je to jedna z největších ostud moderní fotbalové reprezentace. „Ani jsem tomu nemohl uvěřit,“ prohlásil.

Reakce na pokleknutí fotbalistů

Pan Tomáš Brabec nabídl trochu jiný pohled. „Otázkou je, zda by v případě nepokleknutí třeba nepřišli o angažmá. Podle mě to udělali z podobných tlaku, jako se za komunistů chodilo do prvomájovýho průvodu,“ konstatoval.

Reakce na pokleknutí fotbalistů

Pan Pavel Bělík byl podstatně přísnější. „Všechny, včetně realizačního týmu, bych nechal vyhodit z repre,“ udeřil.

Nechyběla ani výzva k cestě na psychiatrii. „Neomluvitelné. Ať se jdou všichni léčit na psychiatrii. Lidičky, přestaňte chodit na jejich zápasy. Jen tak jim dáte najevo jejich hloupost,“ napsal diskutér vystupující pod přezdívkou Střelec Tygr.

Reakce na pokleknutí fotbalistů

Padla také zmínka o České televizi. „Moderátor Jaromír Bosák tvrdil, že toto gesto se stává již standardem skoro při všech sportovních utkáních. ČT v tom má jasno, stejně jako že Putin je největší hrozba pro svět,“ konstatoval Martin Gadzila.

Reakce na pokleknutí fotbalistů

Reakce na pokleknutí fotbalistů

 

Zaznělo navíc srovnání s druhou světovou válkou, kdy se před sportovními zápasy zvedala pravice v nacistickém pozdravu.

Slovní palbu na fotbalisty uzavřela Elisabeth Hieke. „Ještě zbývá líbat nohy černým fotbalistům a konvertovat přímo na hřišti k islámu. To už nejsou praví sportovci, ale bezcharakterní prospěcháři, kterým už česká vlajka a český lev nic neříká. Skvělé, že prohráli. Ať prohrávají dál. A žádné dotace,“ rozohnila se. 

Reakce na pokleknutí fotbalistů

Reakce na pokleknutí fotbalistů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

15:54 Janek Ledecký a parazité z Evropských hodnot. Takoví morální ubožáci, že o jejich omluvu nestojí

Kdo je tu dezinformátor, ptá se řečnicky zpěvák Janek Ledecký, kterého Evropské hodnoty zařadily rov…