Klekneš si a začneš to dělat! Nové a velmi úděsné informace o Pochem

23.09.2018 5:10

Není tomu tak dávno, co ParlamentníListy.cz přinesly sérii článků, na jejímž konci se uzavřely dveře Ministerstva zahraničních věcí pro Miroslava Pocheho. Ten už přestal usilovat o post šéfa resortu a za sebe nabídl náhradu v podobě svého letitého asistenta Tomáše Petříčka. Naší redakci se v posledních hodinách ozval zdroj, který přinesl další materii, jež se chování a praktik tohoto sociálnědemokratického europoslance přímo dotýká. Některá fakta ještě ověřujeme, jiná můžeme vydat de facto hned.

Klekneš si a začneš to dělat! Nové a velmi úděsné informace o Pochem
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Miroslav Poche

„V návaznosti na článek uvedený v ParlamentníchListech.cz pod názvem ‚V Praze začala válka proti Pochemu‘ bych Vás rád upozornil na nové informace, které by mohly zajímat Vás a Vaše čtenáře, kteří mají díky médiím možnost udělat si obrázek o situaci kolem Miroslava Pocheho a České strany sociálně demokratické, kterou v tuto chvíli Poche přes Hamáčka řídí. V neposlední řadě by uvedené informace mohly zajímat bezpečnostní složky státu,“ konstatuje zdroj, který nám také prozradil, že sbíráním těchto podkladů strávil nemálo hodin.

„Miroslav Poche si několik posledních let spolu se členy svazácké skupiny MSD (Mladí socdem) připravoval mocenské zázemí v pražské ČSSD, jeho ambice, ovládnout pražskou ČSSD, která má zásadní postavení ve struktuře ČSSD, protože má nejblíže k velkým penězům, zesílily, když poznal blížící se pád pražské skupiny kolem Hulinského z důvodu hospodářských afér. Pokud by se o Hulinského média nezajímala, byli by teprve 51letý Hulinský a další padesátníci nadále bossy pražské ČSSD,“ dodává.

Anketa

Jste rádi, že Sněmovna odmítla usnesení žádající přijetí sirotků ze Sýrie?

97%
3%
hlasovalo: 22057 lidí
„O Pochem a o svazácích z MSD se ví, že perlustrují a zjišťují historii a osobní poměry členů ČSSD v Praze a nejvhodnější je pro ně situace, když na dotyčného ‚něco mají‘, protože mohou dotyčného ovlivňovat, například vydírat. Dalším nástrojem jejich moci je dosazování svazáckých členů do struktur státu, v tuto dobu je to velmi znatelné u ministerstva zahraničí, kam Poche spolu s Kauckým a Hamáčkem nechali dosadit mnoho členů MSD. Všichni tři byli sami členy MSD. Své členy si MSD dosazuje také do dalších struktur státu, všude tam, kde má ČSSD nějaký vliv, například ministerstvo vnitra.“

Náš zdroj dále pokračuje popisem situace na Praze 9. O socdem v této lokalitě jsme psali několikrát. Zmínili jsme nejen možné snahy europoslance Pocheho o ovládnutí organizace, ale zdůraznili jsme i podstatu sporu. Socdem na Praze 9 totiž stabilně dosahuje velmi vysokých zisků u voleb. Celá situace nejenže připomíná mafiánský film, ale nedá spát mnoha členům. Podle tamní předsedkyně Marcely Dudkové se například stalo i toto:

Následující sdělení je natolik závažné, že bude řešeno na PČR. Po výhružných telefonátech některým ze členů, dnes večer jednoho z nich sledoval vůz Octavia (RZ máme) a následně po vystoupení se ho posádka, jejíž popis také máme, snažila natlačit na vlastní vozidlo. Pokud by se komukoliv z Vás a Vašim rodinným příslušníkům dělo cokoli podobného, informujte mne a Policii České republiky. Doufám, že pak již zmizí kriminalita z obvodu navždy,“ uvedla Dudková v dopise členům.

Naší redakci se ovšem v nesouhlasném e-mailu ozvala Ilona Dufková (rodinná příslušnice sociálního demokrata).

„Dobrý den, pane redaktore, dovoluji si vás požádat o laskavost a zdrženlivost v záležitostech dění na Praze 9 ve věci sociální demokracie, zejména poté bagatelizování záležitosti, kterou uvádíte, a to je možné fyzické napadení i rodinných příslušníků sociální demokracie, ke kterým také patřím,“ uvedla s odkazem na text, který zaslala předsedkyni Prahy 9. V něm mimo jiné stojí, že ‚žádám vás velmi naléhavě, abyste spolupracovala s orgány Policie ČR, pokud máte podezření na ohrožení rodinných příslušníků nebo členů sociální demokracie na Praze 9. Pokud jim skutečně hrozí nějaká forma nebezpečí, určitě není správné v nich vyvolávat strach, ale řešit tyto záležitosti standardní cestou na Policii. Znovu podotýkám, že se vaší informací cítím velmi znepokojená a prosím, abyste zachovávala zdrženlivost směrem k rodinným příslušníkům, kteří žijí své životy nezávisle na sociální demokracii‘.“

Ilony Dufkové jsme se zeptali na souhlas s publikováním jejího textu. Odpověděla kladně s tím, že: „Prosím uveďte, v jaké souvislosti tento e-mail použijete a zda tento nezneužijete k prosazování něčích politických cílů.“ Vzhledem k tomu, že ParlamentníListy.cz vycházejí především z dokumentů a nám známých zdrojů, tak činíme.

Vraťme se nyní k postavě Miroslava Pocheho.

Anketa

Stojíte za předsedou vlády Andrejem Babišem? (Anketa probíhá od 18.9.2018)

92%
8%
hlasovalo: 11933 lidí
„Stabilní obvod pod vedením předsedkyně Marcely Dudkové odolával intrikánským praktikám Pocheho. Výraznější zásah do organizace ČSSD v Praze 9 ze strany Pocheho přišel krátce před obvodní konferencí ČSSD Praha 9 v květnu tohoto roku. Na konferenci měl být zvolen lídr do zastupitelstva hlavního města Prahy, člen z Prahy 9, ředitel nemocnice v Motole a bývalý ministr zdravotnictví pan Miroslav Ludvík. Avšak, z Lidového domu přišel do všech skupin v pražské ČSSD pokyn od Pocheho a Dolínka, že v žádném případě nesmí být Ludvík provolen na volitelné místo v kandidátní listině, aby ho občané nemohli zvolit a jediný, kdo musí projít je člen z MSD,“ uvádí náš zdroj.

Vykonavatelem pokynu v Praze 9 se měli stát členové ČSSD v Praze 9 Milan Balahura (jenž je současně členem MSD a dosazeným tajemníkem KVV Praha) a dále bývalý člen MSD Petr Šikýř, který je prý přes europoslance Pocheho propojen s dotacemi z magistrátu Prahy.

„Pocheho nekalé praktiky jsou známé po celé Praze, když to nejde po dobrém, tak přitvrdí a zneužije i minulost dotyčných, které potřebuje ovládnout. Vydírání, řev a vyhrožování, to je způsob Miroslava Pocheho, když si chce vynutit pozornost,“ uvádí muž, který s ním přišel opakovaně do kontaktu.

Co je ovšem na celém jeho „pátrání“ nejzásadnější? Jména, která mají mít záhadný vliv na dění na Praze 9. Řeč je například o Bohdanu Babincovi, Janu Dufkovi či Rostislavu Hábovi. O tom, co je spojuje, budeme informovat až po pečlivém ověření dokumentů, které jsme získali.

„Poche se pustil do personálních změn ve vzdorující ČSSD na Praze 9, posledního osamoceného ostrova členů vystupujících proti Pochemu v Praze, a nechal přijmout za člena Davida Pavláta, který pracuje přímo pro PR agenturu Bison a Rose, o které se často a negativně zmiňuje Jiří Paroubek v Parlamentních listech a hovoří o této agentuře jako o vlivném spojenci Miroslava Pocheho.“ 

David Pavlát na zmíněnou větu v pondělí reagoval emailem: „K vašemu tématu uvádím, že mým zájmem je pomoci sociální demokracii v nelehké situaci a zajímat se o dění na Praze 9, kde žiji. Kdo říká něco jiného, nemluví pravdu, a ani si to bohužel neráčil nějak ověřit. Pokud jde o věcnou stránku, jsem osobně rád, že se donedávna zablokovaný vývoj na ministerstvu zahraničí v současnosti ubírá za daných okolností tím správným směrem. Pokud jde o moje zaměstnání, nikomu jsem své členství neventiloval. Prosím, spojujte mne se sociální demokracií, do níž jsem před časem z přesvědčení vstoupil, nikoli s panem Pochem, protože ho znám stejně jako jakýkoliv čtenář denního tisku."

Dále byl podle našich zjištění před několika týdny přijat do ČSSD v Praze 9 Michal Tetour, asistent radního Prahy Petra Dolínka. I ten se má podílet na tom, aby „byla devítka poslušná“ vůči europoslanci Pochemu.

„Je to taková divná situace. Jako by si jeden kleknul a dělal, co po něm jeho pán chce. Už jen políbit prsten. Trochu mi to připomíná středověk,“ sdělil naší redakci muž, „který rozhodně nechce být jmenován, protože by se mu to setsakramentsky nevyplatilo“.

Petr Dolínek a jeho šest asistentů na pražské radnici

Autora článku lze kontaktovat na emailu T.Novy@ParlamentniListy.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

19:54 Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

Martin Urza, jehož názory jsme vám před nedávnem představili, mimo jiné také na začátku října diskut…