Kleslová zapomněla, že už není v ČSSD a Babiš má mnohem vyšší morální nároky, vzkázal z rádia Martin Komárek. Jeho žena se prý zamilovala do Kalouska a on to nechápe

08.11.2015 17:58

Babišův poslanec Martin Komárek (ANO) se v Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 zastal miliardáře Zdeňka Bakaly a hnutí ANO označil za silné vítězné hnutí, které občas šlápne vedle. Vedle prý šláplo například s paní Radmilou Kleslovou, která jaksi pozapomněla, že už není v ČSSD, ale v ANO a Babiš má na své lidi vyšší morální nároky. Padlo také jedno vyznání směrem k Miroslavu Kalouskovi (TOP 09).

Kleslová zapomněla, že už není v ČSSD a Babiš má mnohem vyšší morální nároky, vzkázal z rádia Martin Komárek. Jeho žena se prý zamilovala do Kalouska a on to nechápe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

V nedělním Press klubu Luboše Xavera Veselého byl hostem Babišův poslanec Martin Komárek (ANO). Ačkoli asi nemůže souhlasit se všemi vyznamenanými, kterým předal státní vyznamenání prezident Zeman, s většinou souhlasil. „Miloš Zeman je na svůj věk a na to, jak je okázalý nesportovec na rozdíl od svého předchůdce, ve vynikající kondici, byť se často posiluje osvěžujícími nápoji,“ poznamenal hned na úvod host.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

V projevu mu jen trochu neseděla kritika Zdeňka Bakaly, prý se k té situaci nehodila, ale Zeman typicky využije jakékoli příležitosti, aby si do Bakaly rýpl. Rozhodně je dobře, že máme tradici udělování vyznamenání. Aspoň v čase státního svátku máme možnost ztotožnit se se státem. Tato tradice rozhodně není špatná na rozdíl od poměrného volebního systému, který Komárek považuje za velmi špatný.

Následně došlo na Českou televizi a Komárek ji nijak nešetřil. „Máme strašně špatný zákon o České televizi, protože veškerou moc má ředitel ČT a Rada ČT má jen dvě pravomoci: volit ho a odvolat,“ postěžoval si poslanec. „Já si myslím, že společnost má právo vědět, co se děje se šesti miliardami korun, kterými televize disponuje. Dvě miliardy z toho utrácí v soukromých produkcích. Já můžu věřit panu řediteli, že s veřejnými penězi nakládá správně, ale já to chci vědět jako občan.“

Podle názoru hosta není šťastné ani to, jak se u nás Rada ČT volí, totiž ve sněmovně. Rada by zkrátka měla být nezávislejší na politicích, ale průhlednější.

Kopu za vítězný tým, ale občas je mi smutno

Ve druhé polovině pořadu zmínil i problémy hnutí ANO v regionech. Jako člen předsednictva se je prý pokusí dát dohromady. „Já jsem členem týmu, který považuji za dobrý, za vítězný, a nezbývá mi než plakat, když si střílíme vlastní góly, ale pořád si jich střílíme méně než jiné politické strany. Pokud jde o Radmilu Kleslovou, tak je to prý schopná politička, ale nepochopila, že už nemůže dělat to, co dělala ještě v barvách (ČSSD). „My prostě máme vyšší morální nároky,“ prohlásil Komárek. Měla sice legální smlouvy, takže nešlo o žádnou korupci, ale je to v rozporu s morálními pravidly hnutí ANO. „Doufám, že se dokážeme poučit a dokážeme to řešit,“ uzavřel toto téma Komárek.

Manželka se mi „zamilovala do Kalouska“, prozradil Komárek

Jako bývalý komentátor dnes vidí, že jsou novináři na politiky příliš přísní. Napříště by měli být žurnalisté věcnější, ale zase by to četlo méně lidí. Pokud jde třeba o Miroslava Kalouska, Komárek zůstává kritický. „Byť jsem s ním jako novinář vypil nejednu sklenku a moje žena o něm řekla, že je příjemný, šarmantní a v nadsázce dokonce řekla, že se do něj zamilovala,“ prozradil se smíchem v rádiu.

Kromě Kalouska jsou v TOP 09 i mezi Starosty a nezávislými lidé, se kterými si rozumí, ale s Kalouskem prostě ne, protože ten vykopal příkop a neustále útočí na Babiše, což se Komárkovi nezdá fér.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pekarová i Fiala vzpomínali. Přidali se Ukrajinci, děkovali za to, co o nich Havel řekl

19:46 Pekarová i Fiala vzpomínali. Přidali se Ukrajinci, děkovali za to, co o nich Havel řekl

Čeští politici a osobnosti si dnes připomínají výročí narození prvního českého prezidenta Václava Ha…