Klimatická mládež se předvedla v Římě. Poškozená památka vytočila ministra

01.04.2023 18:40 | Ze sítí

Klimatičtí aktivisté z uskupení Ultima Generazione (Last Generation) v sobotu vylili černou tekutinu do jedné z ikonických fontán v centru Říma. Italská policie okamžitě zadržela dva muže a jednu ženu, hrozí jim obvinění z poškozování kulturního dědictví.

Klimatická mládež se předvedla v Římě. Poškozená památka vytočila ministra
Foto: Twitter
Popisek: Tři klimatičtí aktivisté z uskupení Ultima Generazione (Last Generation) ničí fontánu v centru Říma

Tři aktivisté vylili do kašny Fontana della Barcaccia poblíž Španělských schodů tekuté rostlinné uhlí, uvedla policie. Na místo incidentu dorazil starosta italské metropole Roberto Gualtieri a skutek odsoudil, uvádí CNN Prima News.

„Dnešní mimořádně závažný čin aktivistů, který zasáhl jednu ze symbolických památek Říma, je poslední kapkou. Je načase říci dost: čelíme systematickému vandalskému jednání vůči našemu uměleckému a kulturnímu dědictví, které nemá s ochranou životního prostředí vůbec nic společného,“ zuřil italský ministr kultury Gennaro Sangiuliano, podle něj musí být ti, co poškozují kulturní dědictví, přísně potrestáni.

Akci přihlížely desítky lidí. Videozáznamy poničené fontány se rychle začaly šířit po sociálních sítích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Petr Sadovský byl položen dotaz

Co přesně myslíte tou odpovědností?

A jak a koho chcete přimět k odpovědnosti za bitcoinovou kauzu? A konkrétně k Blažkovi, myslíte, že jeho odstoupením se ze všeho vyvinil? Neměl by na něj někdo podat trestní oznámení? Máte to v plánu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump měl přerušit jednání a volat Putinovi

19:50 Trump měl přerušit jednání a volat Putinovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj usedl k jednání s Donaldem Trumpem. Později je doplnili evr…