Kněz Tomáš Halík: Česká politika páchne rozkladem. Nedivím se, že lidé jdou do ulic

01.05.2012 13:41 | Zprávy

Český rozhlas 6 se ve svém pořadu Zaostřeno na církve věnoval možnému růstu extremismu v době politické krize a nepokojů, které ve společnosti vládnou. Kněz Tomáš Halík připustil, že právě v této době se extremismu otevírají nové možnosti.

Kněz Tomáš Halík: Česká politika páchne rozkladem. Nedivím se, že lidé jdou do ulic
Foto: rep
Popisek: Půlnoční rozhovor s Tomášem Halíkem

„Česká politika dneska páchne rozkladem,“ konstatoval v úvodu Halík. Podle známého kněze pravice zklamala hlavně tím, že nedokázala své kroky naprosto vysvětlit lidem. „Já se nedivím lidem, kteří masově vycházejí do ulic. Ale politiku není možné budovat na emocích, ale na rozumu. Když někdo odmítá situaci A, musí mít plán B – a ten tady skutečně nevidím,“ uvedl Halík.

Držme se Evropské unie

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdysi to odnesl Ransdorf, teď Petr Pavel. Legendární muž se vrátil

18:37 Kdysi to odnesl Ransdorf, teď Petr Pavel. Legendární muž se vrátil

Děda Honza, kterého si veřejnost pamatuje z legendární reportáže ČT24 z roku 1999, znovu promluvil o…