Kněz Tomáš Halík: Česká politika páchne rozkladem. Nedivím se, že lidé jdou do ulic

01.05.2012 13:41 | Zprávy

Český rozhlas 6 se ve svém pořadu Zaostřeno na církve věnoval možnému růstu extremismu v době politické krize a nepokojů, které ve společnosti vládnou. Kněz Tomáš Halík připustil, že právě v této době se extremismu otevírají nové možnosti.

Kněz Tomáš Halík: Česká politika páchne rozkladem. Nedivím se, že lidé jdou do ulic
Foto: rep
Popisek: Půlnoční rozhovor s Tomášem Halíkem

„Česká politika dneska páchne rozkladem,“ konstatoval v úvodu Halík. Podle známého kněze pravice zklamala hlavně tím, že nedokázala své kroky naprosto vysvětlit lidem. „Já se nedivím lidem, kteří masově vycházejí do ulic. Ale politiku není možné budovat na emocích, ale na rozumu. Když někdo odmítá situaci A, musí mít plán B – a ten tady skutečně nevidím,“ uvedl Halík.

Držme se Evropské unie

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Opravdu je podle vás horší Babiš než Okamura?

Vy byste čistě teoreticky raději spolupracovala s SPD než s ANO? Vím, že nechcete spolupracovat ani s jedou ze stran, ale vaše tvrzení, že je zlo Babiš a ne Okamura mě překvapilo. A co přesně myslíte tím zlem? Děkuji za vysvětlení. Ptáčková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přidejte Ukrajinu.“ Pavel mění Babišovi program. Holec se neudržel

20:11 „Přidejte Ukrajinu.“ Pavel mění Babišovi program. Holec se neudržel

Prezident Petr Pavel žádá, aby nová vláda ANO, SPD a Motoristů v programovém prohlášení jasně popsal…