Kněz z Reflexu užasl: Zeman káže o rouhání. Hlavně, že mu nevadí kágébácký patriarcha

4. 1. 2015 20:35

Redaktor časopisu Reflex a vysvěcený kněz Jan Jandourek se v komentáři pro server tohoto časopisu vrátil k sobotnímu rozhovoru prezidenta pro deník Právo. V hodnocení mimo jiné označil Rusko za nechutné. Své řekl také ke skryté nemravnosti, která zřejmě Zemanovi nepřekáží.

Kněz z Reflexu užasl: Zeman káže o rouhání. Hlavně, že mu nevadí kágébácký patriarcha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hovory z Lán nahradil Prezidentský Pressklub.

Prezident Zeman se vyjadřoval ke kauze Pussy Riot. Aktérky dostaly dva roky v trestanecké kolonii na Sibiři a Zeman k tomu poznamenal, že je třeba hledět na specifika kultur, v nichž se podobné případy odehrávají. Pokud by ony ženy totéž udělaly v mešitě, podle Zemana by pravděpodobně nevyšly živé. Jandourek na tomto srovnání nenechává nit suchou.

Skryté nemravnosti

„Pochopitelně je zcela nepřiměřené, aby někdo dostal za výtržnost dva roky v nějakém pracovním táboře. Stát, kde se praktikují takové věci, je dost nechutný. Prezident Zeman, který s takovým státem sympatizuje, budí poněkud rozpaky," píše autor. Obratem navíc připomíná, že patriarcha Kirill z příslušného moskevského chrámu byl agentem KGB a neprojevil příliš mnoho křesťanské shovívavosti, když šlo o dámy z Pussy Riot.

Celý text ZDE.

Prezident Zeman se chová velmi prorusky, čímž Česku právě neprospívá, ale podle Jandourka mu to není tak snadné prokázat. Ačkoli se odmítl setkat s dalajlámou a odůvodnil to slovy, že není náboženský činitel, ke kauze Pussy Riot se vyjádřil víc než jednou a hovořil přitom i o rouhání. Ve skutečnosti tím ale podpořil určitou skrytou nemravnost.

„Existují různé druhy nemravnosti. Je pochopitelné, že lidi pobuřují různé pornografické výstřednosti. Pak je nemravnost skrytá, která není na první pohled snadno vidět. Třeba práce pro tajnou policii, nacionalismus, imperiální hrozby. To všechno zřejmě Zemanovi nevadí," podivuje se v závěru autor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…