Kníže: V sociální oblasti musíme ubrat. Řekl jsem to Kalouskovi

15.10.2012 6:46

Kandidát na prezidenta, ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro pondělní Právo uvažuje nad tím, proč krajské volby dopadly tak, jak dopadly, zvláště pro TOP 09. Pode knížete je třeba zmírnit dopady sociální politiky vlády a to nejen na penzisty.

Kníže: V sociální oblasti musíme ubrat. Řekl jsem to Kalouskovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

"Jsou jisté kroky v sociální oblasti, které bychom měli trochu zmírnit, protože jsme neodhadli správně, jaké to bude mít dopady. Už jsem o tom řekl Kalouskovi," sdělil kníže.

Probereme spolupráci se Starosty

Otázkou zůstává, co výsledek krajských voleb udělá se soudržností ODS, ale tuto otázku nechce Schwarzenberg komentovat, protože se netýká jeho strany, ale koaličního partnera. Znovu však zopakoval, že vláda odejde, pokud se nepodaří prosadit úsporný rozpočet.

V rozhovoru přišla řeč i na spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí. Schwarzenebrg je i nadále přesvědčen, že prospívá oběma stranám, i když určité rozpory se budou objevovat vždy.

"Starostové už dosáhli toho, co chtěli, a teď se musíme pobavit o další spolupráci. Podle mého je prospěšná pro obě strany. Reptat se bude vždy, podíváme se, jestli je na tom něco věcného, a uvidíme," uzavírá Schwarzenberg.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…