Kníže stavitel. Čestný předseda TOP 09 staví dům za sto milionů hned vedle Havlovy knihovny

30.05.2018 16:20

Karel Schwarzenberg není jen čestným předsedou TOP 09 a poslancem, ale také velmi úspěšným podnikatelem. Jeho velmi úspěšným byznysem je stavění či přestavování domů v Praze. Aktuálně v samém centru metropole, na dohled od Národní třídy, staví bytový dům za sto milionů. Jak ale ujistil, bude to v Praze už jeho poslední stavba.

Kníže stavitel. Čestný předseda TOP 09 staví dům za sto milionů hned vedle Havlovy knihovny
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Schwarzenberg s tramvajemi, které jsou dnes historické, prý v mládí normálně jezdil po Praze
reklama

Stavba se nachází v Ostrovní ulici, na dohled od Národní třídy a Národního divadla. Ještě blíže je Deymovský palác a hned vedle stavby sídlí Knihovna Václava Havla. Proluku, kde dům roste, Schwarzenberg získal v roce 2003 v restituci.

„Ty pozemky vlastní naše rodina od poloviny 19. století, kdy byly součástí dědictví od Vratislavů,“ objasnil kníže Schwarzenberg deníku Blesk. Od počátku prý počítal s tím, že v proluce postaví bytový dům. Jenže v roce 2008 projekt tehdejšího ministra zahraničí zastavila hospodářská krize, začalo se tedy stavět až vloni.

„Počkali jsme na dobu, kdy se trhu s realitami začalo opět dařit,“ objasnil poslanec TOP 09. Je to však prý jeho poslední stavba v Praze. „V Praze už stavět nebudu, další plochu tu nemám,“ ujistil. Z osmi bytů, které v domě vzniknou, si jeden chce nechat a sedm dalších prodat.

Celkové náklady stavby Schwarzenberg vyčíslil na sto milionů korun. Byty se v jeho domě mohou podle odhadu odborníků, které oslovil deník Blesk, prodávat v ceně přesahující sto padesát tisíc korun za metr čtvereční. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

9:40 Loď migrantů pluje do Evropy. Jeden vytáhne mobil, další doklady, zbylí kreditky. Pak udělají absolutně nečekanou věc. A ještě se u toho nahrají

Veřejnoprávní a tzv. mainstreamová média se po celé Evropě tématu nelegální migrace vyhýbají. Ne tak…