Koalice bude s opozicí jednat o služebním zákonu

31.07.2014 13:57

Koaliční strany se dnes dohodly, že budou o podobě služebního zákona jednat s opozicí. Podle informací ČTK by se v pátek měli sejít dva zástupci z každé parlamentní strany. Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) už předtím v České televizi řekla, že přijetí služebního zákona k 1. lednu příštího roku není ze strany Evropské unie ultimátem a o prodloužení lhůty se tak dá jednat.

Koalice bude s opozicí jednat o služebním zákonu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier a Roman Sklenák, hlavní protagonisté navrhovaného služebního zákona
reklama

Na dnešním koaličním jednání o dalším postupu ohledně služebního zákona se podle informací ČTK debatovalo i o silové variantě protlačení této normy, tuto možnost ale představitelé vládních stran zavrhli. Ve hře je také varianta, že páteční jednání o služebním zákoně ve sněmovně se přeruší na dobu, kdy bude koalice s opozicí jednat.

Koaliční vláda sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců počítala s tím, že jejich verze služebního zákona bude účinná od začátku příštího roku. Na tento termín se v minulosti odvolávala i s tím, že je to požadavek Evropské unie. Někteří opoziční představitelé to ale zpochybňovali a tvrdili, že Unii jde spíše o kvalitu zákona než o termín jeho přijetí.

Nebude-li přijat nový služební zákon, začne platit ten z roku 2002

To, zda se současný koaliční návrh podaří ve sněmovně schválit, nebylo zatím jasné, protože pravicová opozice prohlásila, že tomu bude bránit, dokud kabinet nepřistoupí na čtveřici jejích podmínek na změnu normy. Pokud se koalice nedohodne s opozicí na kompromisu, nebo neprosadí svůj návrh, vstoupí v příštím roce v účinnost služební zákon z roku 2002.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…