Kohlíček vysvětluje cestu na Krym: Chtěl jsem vidět, zda je to tam tak strašné, jak píší česká média

12.08.2018 11:42

Komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček vyrazil spolu se svým stranickým kolegou Josefem Skálou na ukrajinský poloostrov Krym ovládaný v současnosti Ruskem. Europoslanec v rozhovoru pro server PrvníZpávy.cz tam prý jel proto, aby se přesvědčil, zda je to na Krymu opravdu tak strašné, jak to údajně tvrdí česká média. A co tedy zjistil? Nahlédněte.

Kohlíček vysvětluje cestu na Krym: Chtěl jsem vidět, zda je to tam tak strašné, jak píší česká média
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Kohlíček

„Krym je perspektivní území, o němž bohužel ví veřejnost z většiny českých médií jen velmi málo. A když něco, tak se ještě záměrně vybírají informace, které nemusí být objektivní. A tak jsme chtěli vidět ty hrůzy, které o životě na Krymu líčí náš tisk a sdělovací prostředky," popsal důvod své návštěvy Kohlíček.

Uchvátil ho prý pohled na sílu ruské černomořské flotily, ale nejen ten. Ocenil prý také skutečnost, že ho nesežral žralok, snad v narážce na případ Čecha, kterého v Egyptě pokousal žralok a muž svým zraněním podlehl.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

Při osobní návštěvě na Krymu dospěl k závěru, že by čeští podnikatelé mohli na Krymu investovat, ale brání jim v tom „naše tupohlavá politika". Těmito slovy Kohlíček ohodnotil sankce, které EU a Spojené státy uvalily na Krym v reakci na fakt, že ukrajinské území obsadily ruské ozbrojené síly. „Naše oficiální politika je tupohlavá, byl bych nerad, kdybychom zase ostrouhali“. Skála dodal, že by se na Krymu mohlo dařit např. podnikatelům obchodujícím s realitami.

Podle Kohlíčka je Krym skvělým místem pro dovolenou, můžete si vychutnat moře, dobré víno a pohostinnost zdejších lidí. Rusko prý navíc na Krymu významně investuje, zlepšuje infrastrukturu a zvyšuje místním lidem penze. Přesně takhle se na Krym dívá komunistický europoslanec. Krym je navíc podle jeho názoru bezpečným místem. „Pokud uvidíte na Krymu policistu, tak určitě není po zuby vyzbrojený, jako policisté, které vidím v Bruselu nebo ve Francii. Lidé, jak nám řekli, se v noci nebojí jít po městě," prohlásil Kohlíček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nagyová padla. Vystrčil ovládl Jihlavu. Podívejte se ale, co mezitím rozjel Kalousek

15:00 Nagyová padla. Vystrčil ovládl Jihlavu. Podívejte se ale, co mezitím rozjel Kalousek

V závěru předvolební kampaně v ostře sledovaném senátním obvodě Jihlava přišla koalice SPOLU s posmě…