Koho na šéfa ČSSD? A měla by strana vládnout s Babišem? Veřejnost promluvila

08.02.2018 18:10

Již 18. února si sociální demokraté vyberou nového předsedu. Vybírat budou z několika kandidátů, mezi ty nejvážnější patří současný statutární předseda Milan Chovanec, bývalý předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček či exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. O tom, kdo vede podle průzkumů, píše server Blesk.cz s odvoláním na průzkum agentury Phoenix Research.

Koho na šéfa ČSSD? A měla by strana vládnout s Babišem? Veřejnost promluvila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec
reklama

Průzkum Phoenix Research kromě preferencí předsedy strany zjišťoval také to, zda by si lidé přáli, aby nově zvolené vedení vstoupilo znovu do koalice se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, nebo zůstalo v opozici. Obnovení koalice by si pak podle průzkumu přálo více lidí. 

Na otázce, kdo by byl nejvhodnějším lídrem, se lidé nejvíce shodnou na Milanu Chovancovi, kterého by rádo v čele strany vidělo 17 procent sympatizantů strany a 16 procent těch, kteří se mezi příznivce ČSSD neřadí. 

  • Původní text ZDE

Jan Hamáček však skončil těsně za ním se ziskem 14 procent, následovaný Jiřím Zimolou se ziskem 13 procent. Za nimi jsou pak Miloslav Krejčík, Antonín Staněk, Jan Jukl a Romana Žatecká. Třetina z podporovatelů si však nebyla schopna vybrat nikoho z kandidátů.

Podle šéfa agentury Phoenix Research Jana Kubáčka pomáhají Milanu Chovancovi a Jiřímu Zimolovi témata, jež oslovují širší veřejnost a mají v sobě protestní náboj. 

Závěrem pak Kubáček také uvedl, že pro společné vládnutí s hnutím ANO se pak vyslovilo 38 procent respondentů, 32 se spoluprací nesouhlasí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

16:40 Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

Vláda Andreje Babiše (ANO) si od zavedení digitální daně slibovala další zdroj příjmů na financování…