Kokot, poslal ke Klausovi Pavel Novotný. Ale zle se mu to vrátilo. I jeho ODS

08.12.2019 22:30

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) opět prokázal, že se nezdráhá i veřejně mluvit či psát tak, jak se říká, jak mu zobák narostl. Ve veřejném prostoru použil slovo „ko**t“. Označil tak výkonného ředitele Institutu Václava Klause Jiřího Weigla. Jenže netrvalo dlouho a přišel protiúder. Ozval se i europoslanec Jan Zahradil (ODS).

Kokot, poslal ke Klausovi Pavel Novotný. Ale zle se mu to vrátilo. I jeho ODS
Foto: Screen Youtube
Popisek: Starosta Řeporyjí Pavel Novotný v ruské televizi

Rozklad českého státu výrazně pokročil,“ napsal výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl ve svém komentáři v pátečním vydání Lidových novin. Dokazuje to podle něj i fakt, že starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) samostatně formuje zahraniční politiku České republiky. Weigl jej vnímá jako muže utrženého ze řetězu. Výkonný ředitel IVK si posteskl, že se tím vlastně jen potvrzuje, že moderní Česká republika nemá svébytnou zahraniční politiku. Odvolal se přitom na vystoupení Novotného v ruské státní televizi, kde starosta z řad ODS připomínal Rusům mimo jiné jejich vlastní provinění z dob druhé světové války.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

„To, co se za ni vydává, je pouze poslušné následování momentálních hegemonů v našem regionu bez ohledu na skutečné zájmy a potřeby vlastní země. V tomto pojetí se zahraniční politika stala podmnožinou politiky vnitřní, slouží pouze jednotlivým figurám na politické scéně získávat zvenčí cizí podporu do domácích šarvátek s politickými konkurenty, zatímco národní zájmy jdou absolutně stranou,“ konstatoval Weigl.

Skutečné vztahy k Rusku a Číně a poměry v nich jsou aktérům této truchlohry prý zcela lhostejné. Vše má zcela vnitropolitický účel. „O totalitu, lidská práva, druhou světovou válku a vše ostatní vůbec nejde. Vítězí totální nezodpovědnost a účelovost,“ pokračoval Weigl.

Jako příklad uvedl ODS, která neváhala vyloučit ze strany svého nejpopulárnějšího politika Václava Klause ml. za nevhodný řečnický příměr, zatímco mlčky přechází, či dokonce schvaluje úmysl svého starosty Novotného stavět pomník nacistickým jednotkám vlasovců.

Když si Weiglova slova Pavel Novotný přečetl, nedalo mu to a zareagoval.

„Můj dlouhodobý pocit, že Jiří Weigl je kokot, se mi potvrdil. Já se musím připravovat na zítřejší rallye, děti jsem neviděl týden, sedím v práci i teď, ale to cukání napsat do @lidovenoviny reakci na jeho dnešní komentář... teď ta práce s tím nepoužít ten termín kokot...,“ okomentoval Weiglova slova Novotný.  

Publicista Petr Macinka, jenž také spolupracuje s Institutem Václava Klause, se Weigla obratem důrazně zastal.

„Zajímá-li se někdo vážně o problematiku české zahraniční politiky, doporučuji věnovat chvilku času a projít si analýzu ekonoma, historika, orientalisty, bytostného intelektuála a v letech 2003–2013 vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Jiřího Weigla. To aby bylo jasné, na co tady ten pán z ODS reaguje. Škoda že zahraničněpolitickou agendu v této kdysi velké a šaškárny nepraktikující politické straně převzal z řetězu utržený pirát z Řeporyjí, kterému tam jezdí tleskat i sám předseda prof. Fiala. Divím se dávno Janu Zahradilovi, že vydrží tomuhle mlčky přihlížet. Budu se do poslední chvíle snažit věřit, že jde o fake,“ napsal Macinka na Facebooku.

Reakce na ostrá slova Pavla Novotného

Na Macinkova slova zareagoval i europoslanec Jan Zahradil, který s ohledem na současnou přestřelku v opozici poukázal na slovo „pirát“. „Z řetězu utržený pirát... jo, to sedí,“ uvedl.

Někdejší hradní právník Pavek Hasenkopf v téže diskusi dodal, že ODS pod vedením Petra Fialy nemůže brát jako seriózní stranu.

Reakce na ostrá slova Pavla Novotného

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

9:21 VIDEO Profesor Flegr se s tím opět nepáral: S dětmi by se mělo zacházet jako s nebezpečným odpadem

Podle evolučního biologa a parazitologa Jaroslava Flegra bude o rozvolňování opatření a o případném …