Koledujeme si o malér, burcuje biochemik Konvalinka. Začalo se rozvolňovat, přitom mezi lidmi je pořád velká nálož

11.12.2020 7:52

Rozvolňování opatření přijatých kvůli šíření onemocnění covid-19 přišlo ve chvíli příliš velké virové nálože v obyvatelstvu, říká biochemik Jan Konvalinka pro Český rozhlas Plus. Česko by se mělo připravit na stoupající čísla nakažených a do týdne nárůst počtu hospitalizovaných. „Koledujeme si o malér. Čísla jsou znervózňující. Budeme to muset znovu zavřít,“ dodává s tím, že vládní nařízení jsou velmi zmatená, což má za následek jejich nedodržování.

Koledujeme si o malér, burcuje biochemik Konvalinka. Začalo se rozvolňovat, přitom mezi lidmi je pořád velká nálož
Foto: repro YouTube
Popisek: Doc. Jan Konvalinka
reklama

Zlepšení epidemiologické situace Konvalinka očekává nejdříve po Vánocích. Vláda bude v pondělí znovu rozhodovat o zpřísnění opatření. „Bohužel to budeme muset znovu zavřít,“ říká Konvalinka.

Neodpustil si kritiku komunikace ze strany vlády k občanům. „Ta pravidla jsou tady tak zmatená a komplikovaná, že jim lidé nerozumějí. A tím pádem se nemůžeme divit, že je nedodržují,“ myslí si biochemik. Protiepidemický systém PES hodnotí jako přínosný. „Musí se ale dodržovat, mít nějakou dobu šanci na to, aby se ukázalo, jak jsou ta pravidla nastavená. A ne je od samého počátku torpédovat,“ podotýká.

Rozhodně by nyní v nařízených pravidlech nepolevoval. „Nezměkčujme pravidla, pojďme lidi pozitivně motivovat, aby se testovali, pojďme vylepšit systém testování a hlavně pojďme rozjet očkování,“ vyzývá Konvalinka, který věří, že Česko první očkovací vlnu v pořádku zvládne.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …