Komentátor Doležal chválí Nečase ve věci Sudeťáků: Měl víc odvahy než kníže

26.02.2013 8:32

Na názorové stránce Lidových novin komentátor Bohumil Doležal vychválil premiéra Petra Nečase za jeho vystoupení v bavorském zemském parlamentu. Projevená lítost za poválečný odsun Němců je podle něj tím nejdůstojnějším, co kdy k tomuto tématu z české strany zaznělo.

Komentátor Doležal chválí Nečase ve věci Sudeťáků: Měl víc odvahy než kníže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády a pověřený ministr obrany Petr Nečas předal osvědčení dalším účastníkům odboje a odporu proti komunismu

Podle Bohumila Doležala Petr Nečas v Mnichově neřekl nic nového. Ale přesto byl jeho projev tím nejnormálnějším a také nejdůstojnějším, co z české strany zaznělo. Vyjádření osobního stanoviska ve shodě s Česko- německou deklarací je tím, k čemu se v prezidentské kampani neodhodlal Karel Schwarzenberg (byť se k tomu podle Doležala odhodlat měl).

Podle Doležala bylo drastické omezení základních práv a svobod německých obyvatel předehrou k drastickému omezování práv všech ostatních o tři roky později. „Tato salámová likvidace byla nutným doprovodem integrace ČSR do ruské komunistické koloniální říše,“ píše politolog.

Po roce 1989 se podařilo rekonstruovat demokratický politický systém a česká společnost se vrátila do prostředí, v němž se po tisíc let vyvíjela- na západ. Na naší jižní a západní hranici však stále zůstala krvácející jizva po železné oponě, čehož by prý rádi využili ti, kteří se nesmířili se změnami po listopadu 1989. „Problém tedy není mezi pravicí a levicí, ale mezi Západem a Východem,“ usuzuje Doležal. A v tomto smyslu je prý Nečasův projev jednoznačně krok správným směrem.    

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

17:26 Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byl…