Komentátor Pečinka rozebral šance, jaké mají ČSSD a KSČM proti Babišovi. Moc jich není

19.06.2017 16:22

Nad změnami v ČSSD se zamyslel i komentátor Bohumil Pečinka. Zkonstatoval, že sobotní programová konference strany jako ohlušující rána z děla, jež by oznamovala novou epochu strany, nepůsobila. Píše to na serveru E15.cz.

Komentátor Pečinka rozebral šance, jaké mají ČSSD a KSČM proti Babišovi. Moc jich není
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Pečinka úvodem svého komentáře zmiňuje hlavně vystoupení předsedy Senátu Milana Štěcha, jenž o dva dny dříve zmínil, že v Česku je příliš mnoho živnostníků a že by jim navýšil odvody zdravotního a sociálního pojištění. „Aby podnikání pověsili na hřebík a nechali se zaměstnat v továrnách,“ zmiňuje Pečinka a považuje to za nejtvrdší atak na nějakou sociální skupinu od listopadu 1989.

Štěch podle jeho slov dal najevo, že nic nepochopil a nic se nenaučil o svobodné společnosti. „Vyvolalo to stejnou pachuť jako před několika měsíci, když radikální levice v ČSSD představila program zvýšení daní lidem s necelým dvojnásobkem průměrného platu, které absurdně označila za bohaté. I tehdy to bylo hodnoceno jako útok na střední vrstvy a snaha zahrát na strunu sociální závisti voličů,“ zmínil Pečinka. Nový volební program pak podle jeho slov o výši mzdy taktně mlčí. 

Původní text ZDE.

„Jinak volební sliby jsou opravdu velkorysé. Zvýšení průměrné mzdy v roce 2022 na 40 tisíc korun, minimální mzda ve stejném roce 16 tisíc, pět týdnů dovolené, právo zaměstnanců nekomunikovat v době volna se zaměstnavatelem, na což bude dohlížet speciální úřad, vyšší zdanění velkých korporací a bank a zastropování odchodu do důchodu na 65 letech,“ shrnul pak Pečinka.

Závěrem se zaměřil i na Andreje Babiše (ANO), jenž byl podle jeho slov většinově zvolen odpadlíky od ODS a TOP 09, ale v průběhu volebního období se posunul doleva. „Dnes si obě levicové strany nedokážou s jeho populismem poradit a snaží se ho přetrumfnout štědrými sliby,“ poukázal na absurditu české politické scény Pečinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

15:19 Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

Advokátka Monika Čírtková se zaměřila na reakci pirátské europoslance Marcela Kolaji, který komentov…