Komentátor Pečinka vzkazuje opozici: Teď musíte podpořit Babiše proti Zemanovi

9. 7. 2019 21:40

Podle politického komentátora Bohumila Pečinky v politice je řada témat, před kterými nelze zavírat oči. Poukazuje především na počin prezidenta republiky, který na schůzce s premiérem a ministrem vnitra odmítá jejich požadavky na výměnu ministra. Podle Pečinky musí vedení Parlamentu a opozice podpořit premiéra, i kdyby s ním tisíckrát nesouhlasilo. „Jde o víc než o Babiše, jde o pravidla fungování státu, která se zítra mohou obrátit i proti nim,“ varuje komentátor na serveru Reflex.cz.

Komentátor Pečinka vzkazuje opozici: Teď musíte podpořit Babiše proti Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka
reklama

„Představte si tuto situaci. V Česku dojde ke kolapsu státní elektrárny a média k tomu budou mlčet, aby si nezhoršila pozici u vládních představitelů. Všichni se shodnou na tom, že by šlo o profesní selhání,“ varuje komentátor.

Podobnou situaci přirovnává k počinu šéfů obou komor Parlamentu včetně celé opozice, kteří minulý týden nedokázali promptně a hlasitě reagovat na obcházení ústavy prezidentem.  

„Poslanci a senátoři nepochopili, že Parlament je svébytné těleso, které musí kontrolovat výkonnou moc. Teprve ve druhém sledu jsou poslanci a senátoři politickými hráči s dresy, na nichž je napsané ANO, SPD, ODS nebo KSČM,“ píše a dodává, že ať už chovají k Babišovi jakékoliv pocity nenávisti, stále jde o premiéra republiky, kterému prezident upírá ústavní práva. „Jejich povinností je vystoupit na jeho obranu,“ zastává se Babiše. 

Celá zpráva zde.

Šéfovi hnutí ANO se tak bortí vláda díky nemožnosti domoci se výměny ministra koaliční vlády. „Jestli těmto postupům chtějí například šéfové Parlamentu (Vondráček, Kubera) blahosklonně přihlížet, pak by měli uvažovat o návrhu na zrušení obou institucí, v jejichž čele stojí. Pak to není Parlament, ale penzijní pojišťovna,“ přibližuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nejsem zvyklý, aby se se mnou takhle mluvilo!“ Klaus přišel k Veselovskému a za čtyři minuty to začalo

10:50 „Nejsem zvyklý, aby se se mnou takhle mluvilo!“ Klaus přišel k Veselovskému a za čtyři minuty to začalo

Exprezident Václav Klaus zavítal do internetové televize DVTV. Jenže rozhovor ještě netrval ani čtyř…