Komentátor kritizuje lékařské odbory. Prý podléhají Rathovu dědictví

20. 6. 2012 10:03

Ukazuje se, že Česku hrozí nová vlna lékařských protestů, protože se v krajských nemocnicích nezvedly platy tak, jk bylo přislkíbeno po první nátlakové akci "Děkujeme, odcházíme". Komentátor Lidových novin Martin Weiss odborářům radí, aby se obrátili spíše na kraje a také na Davida Ratha, který má na současné situaci svůj podíl.

Komentátor kritizuje lékařské odbory. Prý podléhají Rathovu dědictví
Foto: Martin Kovář
Popisek: Chirurgický zákrok, ilustrační foto

Lékařské odbory se podle všeho rozhodly, že si znovu vezmou občany za rukojmí, neboť mají pocit, že vláda neplní to, co jim slíbila. Komentátor Martin Weiss však v komentáři pro dnešní Lidové noviny připomíná, že pomyslný míč teď leží na straně krajů. To u nich by si lékaři měli stěžovat, pokud mají vůbec na co si stěžovat. Autor také připomíná, že lékařské odbory nesou na bedrech dědictví vazebně stíhaného Davida Ratha.

K čemu vlastně máme kraje

„Prvním, kdo u nás přišel s požadavkem, aby doktoři měli zaručeno, o kolik přesně se mají mít lépe než zbytek společnosti, byl David Rath. Ten se v 90. letech s tímto programem vyšvihl do čela mladých lékařů a od nich se odrazil dál a pak ještě dál a ještě dál, až nakonec doskočil tam, kde je dnes," spíše Weiss.

Za zmínku přitom stojí, že v nemocnicích, které spravuje ministerstvo zdravotnictví, lékaři přidáno dostali a jejich plat vzrostl přibližně na šedesát tisíc. Podobného navýšení se však nedočkali kolegové z krajských nemocnic, což je zřejmě, ale jak připomněl kupříkladu poslanec Boris Šťastný (ODS), je na krajích, aby hospodařily s penězi lépe a mohly si dovolit navýšit platy lékařům.  Weiss si v této souvislosti klade také otázku, k čemu vlastně v Česku existují kraje, pokud nejsou schopny se odpovídajícím způsobem postarat o svěřený majetek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechte mě domluvit!“ Písařovicová pod palbou: Show Babišova muže a Piráta Hřiba má dohru. Z vysokých míst

14:05 „Nechte mě domluvit!“ Písařovicová pod palbou: Show Babišova muže a Piráta Hřiba má dohru. Z vysokých míst

Jak se má při jednání chovat primátor? O tom byla vyostřená diskuze ve včerejších Událostech, koment…