Komentátor od Paroubka se ptá vlády: Kdy vám dojde, co pácháte, idioti?

24.02.2013 15:55

Bloger František Štván na serveru VašeVěc.cz, spojeném s bývalým premiérem Jiřím Paroubkem, rázně oslovil vládu. Titul „idioti“ si dle svých slov může dovolit, protože se v duchu aktuálních trendů v neděli rozhodl restituovat původní význam řeckého slova „idiotek“, kterým se označovali lidé bez odborných schopností, starající se jen o vlastní zájmy a ignorující potřeby společnosti.

Komentátor od Paroubka se ptá vlády: Kdy vám dojde, co pácháte, idioti?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání poslanecké sněmovny mělo poklidný charakter. Chvíli se jen řešila politická prostituce strany LIDEM
reklama

„Takovými lidmi je bohužel i dnes zaplevelena vláda, zákonodárné sbory, mocné politické strany, soudy, úřady, policie, církve a obecní zastupitelstva. Proto se na ně, veden dobrou vírou, že se jim rozsvítí, obracím,“ míní Štván. Tento častý přispěvatel pro server vaševěc.cz se takových lidí ptá, kdy jim konečně dojde, že v duchu původního významu zvoleného oslovení ženou naši zem do obrovských sociálních problémů.

Umanutí idioti

„Copak neexistuje nespočet historických příkladů, které ukazují, že neřešené sociální problémy jsou příčinou násilného odstranění umanutých idiotů, kteří si myslí, že zrovna jejich strom do nebe vyroste a že menšině, jak se říká za vodou, zaručí klid na blahobyt?“ píše Štván.

Bloger, spojený s bývalým premiérem a předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem, míní, že si oni idioti snad opravdu myslí, že lidem zatlačeným do bezvýchodné situace vnutí, že jediným správným řešením jakýchkoliv společenských problémů je dbát ducha demokracie a zákonů. Přitom den co den v přímém přenosu lidé vidí, jak se tím sami politici neřídí.

„To opravdu nemáte strach, že se lidé přestanou ptát a začnou se chovat jako vy? Tedy, že i z nich se stanou jen na vlastní zájmy myslící idioti, kteří upozadí potřeby civilizované společnosti?“ píše na vaševěc.cz Štván a ukončuje svůj monolog větou „Co se bude muset ještě stát, aby vám to, vy idioti, došlo?“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml. flákl do stolu: Tak to zrušte! Sněmovna se totiž neumí dohodnout

10:06 Klaus ml. flákl do stolu: Tak to zrušte! Sněmovna se totiž neumí dohodnout

Povinná maturita z matematiky – ano, či ne? Dlouhodobá otázka, kterou řeší čeští politici. Ministr š…