Komentátor se rozepsal o Kvitové a o tom, kterak učiniti z prdu kuličku

14.07.2014 15:23

Využití monacké adresy Petrou Kvitovou k tomu, aby neplatila daně v České republice, rozpoutalo diskusi o daňových rájích. Podle komentátora Ladislava Žáka se však veřejnost zaměřuje na špatné otázky – měla by se spíše ptát, proč v Česku tolik lidí nechce žít.

Komentátor se rozepsal o Kvitové a o tom, kterak učiniti z prdu kuličku
Foto: ČT
Popisek: Petra Kvitová

„Snad by ani v Čechách nemohlo být jinak, abychom si nevybrali ze závažného tématu tu největší blbost a tu potom pěkně nechali rozkvést do nevídané krásy. Okouzleni vlastní dokonalostí v disciplíně 'kterak učiniti z prdu kuličku' potom blazeovaně shlížíme na plebejce kolem, kteří se zabývají nám nepochopitelnými a námi neuchopitelnými závažnými tématy," píše Ladislav Žák na webu VašeVěc.cz.

„Moje otázka zní, jestli si někdo položil otázku, proč tady tolik lidí nechce žít…?!? Nebo ještě lépe, jestli si někdo položil otázku, proč tady lidé zůstávají, či dokonce, proč tu někteří lidé chtějí žít…?!?“ ptá se.

Celý text si PŘEČTETE ZDE

„Uvědomují si ti mudrlanti, kteří hledají důvod v nízkých daních a tedy v ušetřeném obolu, že i kdyby všichni ti, kteří od nás odešli ‚na lepší‘, zaplatili své daně v České republice, tak je naši politici a jimi dosazení úředníci dokážou stejně rozkrást za několik měsíců? NKÚ tvrdí, že nedočerpáme skoro 70 miliard z EU a jenom velmi cudně naznačuje, že i tam, kde se čerpalo, šlo ponejvíce o vyhozené peníze,“ dodává blogger.

A vyjmenovává kauzy, které podle něj takové rozhodování ovlivňují: Opencard nebo tunel Blanka v Praze, pseudomodernizace dálnice, Amazon v Brně… Jsou to „neustálé změny v daňovém a důchodovém systému i ve zdravotnictví vždy a neomylně v neprospěch občanů a zejména těch, kteří se snažili být loajálními a spořádanými", dodává Žák.

„Pokud neučiníme společně něco pro to, abychom se doma cítili lépe, abychom zlepšili vztah k České republice, ve které jsme údajně zdrojem moci, a dosáhli nové kvality vzájemného uznání, doplatíme na to všichni. Závistivou debatou o pár procent daní ‚paní Petry Kvitové‘ toho nedosáhneme zcela jistě. Je to jen další potvrzení úrovně těch, kteří nám určují pravidla, podle kterých musíme doma žít. Nejde jim o nic jiného, než o výjimky z parkování a udržení možnosti otravovat lidem život,“ uzavírá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…