Komentátor varuje Babiše: Ponižování ČSSD se vám může vymstít

08.09.2018 8:59

Komentátor Martin Zvěřina se pro Lidové noviny rozepsal o tom, že ponižování ČSSD se může ANO vymstít. Píše tak v souvislosti se schvalováním státního rozpočtu.

Komentátor varuje Babiše: Ponižování ČSSD se vám může vymstít
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Protože koalice něco slíbila skoro každému, jeví se zcela nemožné vládnout příští rok v rozpočtovém provizoriu, a přitom dodržet sliby. Andrej Babiš tedy bude nutně potřebovat jak sociální demokraty, tak komunisty na to, aby mohl řídit cokoli jako firmu,“ zmiňuje Zvěřina a všímá si, že Babiš však se socialisty nejedná v rukavičkách. Tlačí na ně kvůli europoslanci Miroslavu Pochemu, bylo odmítnuto zrušení karenční doby a obdobně se postavil sociální výbor k zálohovanému výživnému. 

„A aby toho nebylo dost, dráždí premiér Babiš komunisty řečmi o tom, že jsme jejich stranu měli dávno zakázat. Což o to, úvahy na tohle téma spolehlivě rozproudí debatu, ale když už Andrej Babiš komunisty potřebuje, není nejtaktičtější do nich jen tak pro zábavu kopat,“ zmínil Zvěřina. 

Podle něj je sice předčasné uvažovat o rozpadu koalice, nicméně po schválení rozpočtu a uklidnění koaličních partnerů bude muset Andrej Babiš něco zaplatit. „Otázka je, jestli se podobné manévry, jaké předvádí ANO se svým předsedou v čele, budou dlouhodobě vyplácet. Jistě, je možné tvářit se v Německu jako proevropský antikomunista, nicméně pro domácí publikum je to hodně nevěrohodná póza. Vždyť vláda na komunistech závisí, ať tomu říkáme jakkoli,“ sdělil Zvěřina s tím, že sám premiér byl členem strany, kterou jsme prý měli zakázat.  

„Riziko zjevně nespočívá v malé flexibilitě Andreje Babiše, ale spíš v ostatních. Socialisté mohou být po volbách v takové depresi, že budou nuceni „něco‘ udělat a zároveň jedinou možností cokoli změnit bude odejít,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…