Komunisté by o restitucích hlasovat neměli, tvrdí Husák. Jsou podjatí

06.06.2012 19:54

Komunisté by se měli zdržet hlasování v rámci církevních restitucí, tvrdí poslanec za TOP 09 Jan Husák. Podle něho je KSČM následovnicí KSČ, která v minulosti ten samý majetek církvi odebrala. Husákovi zároveň vadí, že se komunisté za své činy nikdy neomluvili.

Komunisté by o restitucích hlasovat neměli, tvrdí Husák. Jsou podjatí
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec TOP 09 Jan Husák
reklama

"Vyzývám poslance KSČM, aby se celému národu omluvili a vzdali se práva hlasovat o zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi," řekl Husák agentuře Mediafax.

Místopředsedu klubu TOP 09 a Starostové také rozhořčil poslanec za KSČM Miroslav Grebeníček, který se k restitučním zákonům veřejně vyjadřoval. "Byla to jen snůška demagogických lží. Je to podobné, jako by zloděj chtěl rozhodovat o tom, co se vrátí oběti, kterou sám předtím okradl,” je přesvědčený Husák.

Podle Husáka by měi komunisté převzít zodpovědnost za své činy a neměli by za žádných okolností figurovat v hlasování o církevních restitucích. "Současní komunisté se nikdy nedistancovali od činů svých předchůdců spáchaných na obyvatelstvu Československa, nikdy neodsoudili nesmyslné popravy nevinných osob, nikdy nepožádali občany o prominutí napáchaných chyb. Proto je evidentní, že s odnětím majetku církvím v padesátých letech plně souhlasí a mohou ty činy i nadále krýt," dodal Husák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…