Komunisté další nouzový stav nejspíš nepodpoří. Filip to řekl Babišovi i Zemanovi

23.03.2021 22:52

O prodloužení nouzového stavu o dalších třicet dní budou poslanci hlasovat v pátek dopoledne. Většina opozičních stran s tím však nesouhlasí. Podporu Babišova vláda zřejmě nezíská ani u komunistů, naznačil to jejich předseda Vojtěch Filip v rozhovoru pro Právo, informují Novinky.

Komunisté další nouzový stav nejspíš nepodpoří. Filip to řekl Babišovi i Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

O postoji komunistů k prodloužení nouzového stavu informoval v úterý Filip prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše (ANO). „Požádal jsem členy našeho výkonného výboru o stanovisko z krajů. A informoval jsem prezidenta i premiéra o tom, že v pátek při jednání našeho stranického vedení byla většinová vůle nepodpořit nouzový stav. Chceme se ale chovat odpovědně, takže proto chci ještě jednou slyšet názory zástupců z jednotlivých krajů,“ řekl šéf KSČM Právu.

Původní zdroj ZDE.

V případě, že hejtmani požádají o nouzový stav, bojí se podle Filipa odpovědnosti. „Odmítnutí odpovědnosti za pandemické krize bylo již při únorovém hlasování evidentní. Politické strany kritizují vládu, ale když mají převzít odpovědnost, tak se jí leknou,“ říká Filip, podle kterého se komunisté nebudou řídit stanoviskem jiných stran, ale svých lidí v kraji.

S opozičními stranami budou ještě jednat premiér a ministr zdravotnictví. Nouzový stav platí do 28. března. Vláda bude žádat o prodloužení o měsíc. Zatím ve Sněmovně podporu vyjednanou nemá.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…