Komunisté další nouzový stav nejspíš nepodpoří. Filip to řekl Babišovi i Zemanovi

23.03.2021 22:52

O prodloužení nouzového stavu o dalších třicet dní budou poslanci hlasovat v pátek dopoledne. Většina opozičních stran s tím však nesouhlasí. Podporu Babišova vláda zřejmě nezíská ani u komunistů, naznačil to jejich předseda Vojtěch Filip v rozhovoru pro Právo, informují Novinky.

Komunisté další nouzový stav nejspíš nepodpoří. Filip to řekl Babišovi i Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

O postoji komunistů k prodloužení nouzového stavu informoval v úterý Filip prezidenta Miloše Zemana i premiéra Andreje Babiše (ANO). „Požádal jsem členy našeho výkonného výboru o stanovisko z krajů. A informoval jsem prezidenta i premiéra o tom, že v pátek při jednání našeho stranického vedení byla většinová vůle nepodpořit nouzový stav. Chceme se ale chovat odpovědně, takže proto chci ještě jednou slyšet názory zástupců z jednotlivých krajů,“ řekl šéf KSČM Právu.

Původní zdroj ZDE.

V případě, že hejtmani požádají o nouzový stav, bojí se podle Filipa odpovědnosti. „Odmítnutí odpovědnosti za pandemické krize bylo již při únorovém hlasování evidentní. Politické strany kritizují vládu, ale když mají převzít odpovědnost, tak se jí leknou,“ říká Filip, podle kterého se komunisté nebudou řídit stanoviskem jiných stran, ale svých lidí v kraji.

S opozičními stranami budou ještě jednat premiér a ministr zdravotnictví. Nouzový stav platí do 28. března. Vláda bude žádat o prodloužení o měsíc. Zatím ve Sněmovně podporu vyjednanou nemá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policista: Menšiny nezastavuju. Chci klid. Něco se děje vpravo? Jedu radši vlevo

9:24 Policista: Menšiny nezastavuju. Chci klid. Něco se děje vpravo? Jedu radši vlevo

Derek Chauvin byl sice nepravomocně, nicméně odsouzen za údajnou vraždu George Floyda při zásahu. A …