Komunisté jsou až obludně drzí, píše Reflex

10.07.2011 6:11

Drzost moderních komunistů je k pláči. Navazuje na drzost, která pro ně byla běžná už v době tzv. "za bolševika", kdy byla až obludná. Tehdy si totiž komunisté popravovali vlastní lidi a ještě dovedli poučovat. Takové jsou názory komentátora Reflexu Jana Jandourka.

Komunisté jsou až obludně drzí, píše Reflex

"Kdyby náhodou někdo nevěděl, co jsou dnešní komunisté zač, stačilo by si poslechnout, co všechno navykládali ve sněmovně, když byla řeč o třetím odboji. Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu," píše Jandourek.

Komunista Josef Šenfeld tehdy řekl: "Předkladatelé sněmovního tisku za boj za vlast považují provádění sabotáží, spolupráci se zahraniční zpravodajskou službou, převaděčství nebo překračování státních hranic, tedy boj proti vlastnímu lidu, nikoli proti nepříteli."

Bolševická drzost podle něj obecně v poslední době dosáhla nevýdaných rozměrů. "Rudá prokurátorka Polednová Brožová, která se podílela na vraždě Milady Horákové, dostala prezidentskou milost a sotva vylezla z kriminálu, sdělila světu, že si za rozsudek mohla Horáková sama," podotkl Jandourek. Dávat takovému člověku milost byla prý veliká chyba.

Popravovali si vlastní lidi a teď budou poučovat. Drzost obludná

"Bylo by hezké se komunistů zeptat, proč měli takovou obsesi popravovat a vězit své vlastní lidi," zamyslel se Jandourek. "Generálního tajemníka KSČ Rudolfa Slánského zatkli, mučili, odsoudili a pověsili. Budoucího generálního tajemníka Gustáva Husáka zavřeli. Další šéfy strany Novotného a Jakeše sesadili. Komunistu Záviše Kalandru popravili. Ludvíka Svobodu vyhodili z armády a zavřeli a pak nechali pracovat v JZD. Komunisté London, Hajdů, Löbl, Margolius, Simone a Fischl, Švermová a další byli pozavíráni a někteří popraveni."

Při popravách vlastních lidí se komunisté vymlouvali na imperialismus, na studenou válku atd. a přitom vraždili a vraždili. "Popravovali i lidi, kteří za války byli v koncentrácích nebo bojovali na východní i západní frontě proti nacismu. Jak je vidět, bolševická drzost je tak obludná, že nad tím jeden musí snad i oněmět."

Čtěte:

Agrese KSČM překročila hranice, které sněmovna snese, míní Pospíšil

Komentátor: Zrušení KSČM by byl její konec. Mašina by se zadrhla

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …