Komunisté klesají, ODS posiluje. Takto to vypadalo před vypuknutím aféry Nagyová

18.06.2013 14:01

Nejnovější červnový průzkum agentury STEM ukazuje, že pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, mandáty by získaly celkem čtyři politické strany. Ve srovnání s květnovými čísly nadále zvolna posiluje ODS, naopak podpora komunistů pozvolna klesá. Mírně by si pohoršil také jasný vítěz voleb ČSSD a TOP 09. Průzkum je v tuto chvíli možná neaktuální - vznikal 1.-10. června, čili před rozjezdem bujícího megaskandálu a před pádem vlády.

Komunisté klesají, ODS posiluje. Takto to vypadalo před vypuknutím aféry Nagyová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výkonná rada ODS podpořila setrvání současné koalice, Na post premiéra zatím nikoho nenavrhla

Podle aktuálního průzkumu agentury STEM zůstává nejsilnější stranou ČSSD. S podporou 26,3 procenta obyvatel si před ostatními politickými stranami udržuje bezpečný odstup. Přesto si ve srovnání s minulým průzkumem lehce pohoršila.

Celý průzkum ZDE

Druhou nejsilnější stranou  je podle aktuálních čísel TOP 09 (13 %), na kterou ale s 12,7 procenty těsně dotahuje ODS. Občanská demokracie si oproti květnovým výsledkům polepšila o 1,3 procenta. Trend naznačuje, že se její pozice v systému stabilizuje.

Poslední stranou, která by se v červnu probojovala do Poslanecké sněmovny, je KSČM, jíž by aktuálně dalo svůj hlas 11,6 procenta obyvatel.

Ostatní strany zůstávají pod hranicí pěti procent nutných pro zisk mandátů. Strana zelených by získala 3,7 procenta hlasů, SPOZ 4,2 procenta a pro KDU-ČSL by hlasovala 4 procenta občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…