Komunisté nenabourají bezpečnost země. Je to blbost, tvrdí Dolejš

01.07.2012 16:53

Je možné, že po příštích volbách zasednou komunisté v české vládě nebo ji budou alespoň podporovat. Změní to vztah Česka k NATO? To je zásadní obava, kterou na serveru vyjadřuje jeden ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Komunista Jiří Dolejš čtenáře uklidňuje.

Komunisté nenabourají bezpečnost země. Je to blbost, tvrdí Dolejš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš
reklama

Komunisté se dlouhodobě vymezují vůči NATO a to je něco, co se nelíbí jednomu ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz Petrovi. Jinak podle všeho fandí komunistickým proklamacím, že prověří řadu kauz, ale zásadně se staví proti tomu, aby česká politická reprezentace v budoucnu zpochybňovala závazky Česka v NATO. Na čtenářovu výtku odpovídá Jiří Dolejš, který má mezi komunisty pověst reformě laděného muže.

Vůči NATO měla výhrady i Francie

„Pokud jste někde četl nějaké strašení, že komunisté u moci nabourají bezpečnost země, tak je to samozřejmě blbost. Tak neodpovědní nejsme. Změnit jednou náš závazek vůči NATO je přesto myslím legitimní téma a není proč si ho předem zakazovat. Samozřejmě že legitimními postupy - už Francie jednou vystoupila z vojenské složky NATO,“ připomíná Dolejš.

Pokud by byla podobná debata o NATO zahájena i v Česku, byl by to podle Dolejše tzv. běh na dlouhou trať, mimo jiné i proto, že naplnění sociálně – ekonomických cílů má podle komunisty přednost. Možná změna bezpečnostní architektury v Evropě by přesto neměla být tabu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A který pořad ČT se věnuje dezinformacím?! Zprávy!“ Rozhovor publicisty a mluvčího „elfů“ se totálně vyhrotil

17:58 „A který pořad ČT se věnuje dezinformacím?! Zprávy!“ Rozhovor publicisty a mluvčího „elfů“ se totálně vyhrotil

V debatním klubu se střetli mluvčí anonymní aktivistické skupiny tzv. českých elfů Bohumil Kartous a…