Komunisté odpálili kampaň. Nemáme se za co stydět, ujišťuje Vojtěch Filip

04.06.2021 17:41

Šance na nový začátek. Tak zní název programu KSČM, která v pátek v Praze zahájila kampaň před říjnovými sněmovními volbami.

Komunisté odpálili kampaň. Nemáme se za co stydět, ujišťuje Vojtěch Filip
Foto: Hansniko Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Podle předsedy strany Vojtěcha Filipa komunisté skutečně představují cestu pro budoucnost České republiky. „Nemáme přeběhlíky, nemáme korupční aféry, nemáme za sebou nevyjasněné majetkové vztahy, jako jsou za jinými,“ zdůraznil v projevu.

Čtyřmi hlavními pilíři komunistického programu jsou kromě podpory práce a pracujících také zajištění mírového soužití, péče o děti a vzdělávání a rovněž o zdravější přírodu.

Ze čtrnácti krajských kandidátek čtyři povedou ženy. Například v Praze bývalá poslankyně Marta Semelová. Ze současných poslanců budou stát v čele Zdeněk Ondráček v Královéhradeckém kraji, Jiří Valenta v Plzeňském nebo Stanislav Grospič ve Středočeském.

Filip také zdůraznil, že ačkoliv se komunisté dívají do budoucnosti, nemají důvod se stydět ani za svou minulost, a to včetně té předlistopadové.

„Za svoji třicetiletou minulost se nestydíme, nebojíme se obhajovat i to, co bylo před rokem 1989, pokud to bylo ve prospěch občanům České republiky,“ řekl jasně předseda KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…