Komunisté podporují menšinový kabinet ANO a ČSSD, který vede premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Premiér dnes na konferenci Globsec v Bratislavě v reakci na protesty v ČR uvedl, že se v tuzemsku nebude měnit vláda na základě demonstrací.
Komunisté chtějí v červenci zhodnotit, zda se daří prosadit jejich sedm základních programových bodů. „To, že probíhají demonstrace, pro nás ještě neznamená, že máme slevit z těch svých sedmi bodů programu,“ uvedl Filip. Podle něj ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) neudělala žádný krok, který by zpochybnil fungování justice. „Na druhou stranu, my jsme velcí kritici současného systému,“ dodal Filip.
Podle předsedy KSČM nemají protesty racionální jádro, ale každý má právo vyjádřit svůj názor. Opakované demonstrace v posledních týdnech vybízejí k demisi ministryni spravedlnosti a předsedu vlády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Je pravda, že nebudete mít ministerstvo dopravy ani průmyslu?
Čekal bych, že hlavně o dopravu budete usilovat. Jak tedy chcete bojovat proti greendealu nebo třeba za zrušení zákazu aut se spalovacími motory, ale vůbec už z povahy názvu strany něco udělat pro dopravu?
Další články z rubriky

4:44 Tady jsou. Kdo všechno si přišel plivnout na Macinku Pavlovi pod oknem
Kdo protestoval proti tomu, aby byl šéf Motoristů Petr Macinka ministrem životního prostředí? U Praž…
- 18:55 Na raketu Drábovou vybrali miliony. Jenže se zatím neodlepila od země
- 17:21 Vyvlastnili Číňanům společnost. Jenže tím potopili majitele Škodovky
- 13:05 Proč nás Babiš obhájí ve světě. Ivan Hoffman mnohé nepotěší
- 13:59 Babiš z dovolené odpověděl na „fialovský“ výsměch venkovu
- 11:55 Práce BIS, hájil Ševčík v TV Motoristy a Pospíšil jen koukal