Komunistka Vostrá rozeslala zprávu o údajné nekalosti v ČSSD

13.03.2014 9:11

ČSSD má plnou pusu opatření proti korupci a střetu zájmů. Nejlepší by však bylo zamést si před vlastním prahem. Tak ostrá slova volila místopředsedkyně ÚV KSČM a poslankyně Miloslava Vostrá ve zprávě, kterou rozeslala médiím a ve které poukázala na podnikatelské aktivity starosty západočeského příhraničního města Cheb, sociálního demokrata Pavla Vanouška.

Komunistka Vostrá rozeslala zprávu o údajné nekalosti v ČSSD
Foto: tan
Popisek: Starosta Chebu Pavel Vanoušek

„Při své návštěvě Karlovarského kraje jsem se nestačila divit. Soukromá společnost starosty Chebu Vanouška účtuje městu Cheb za zpracování vzorků vody, měření hluku a další služby statisíce korun. V některých minulých letech to byl téměř milion ročně,“ napsala Vostrá, podle níž chebský starosta operuje tím, že se jedná o nejlepší nabídku.

Poslankyni ale zarazil pohled do cenové mapy. Podle ní je centrum Chebu zařazeno do první nebo druhé kategorie. „Ale Vanouškovy prostory pro hygienické laboratoře v tomto seznamu chybí, neboť tam chybí Hradební ulice, kde právě tato soukromá firma starosty sídlí,“ upozorňuje Vostrá.

Vanoušek prý získal laboratoře v době, kdy je chebská nemocnice privatizovala. „Samozřejmě, že s laboratořemi mu spadly do klína i všechny smlouvy, mezi jinými i ta na kontrolu ovzduší pro město,“ podotýká místopředsedkyně komunistické strany, která doufá, že podzimní komunální volby zamíchají kartami tak, abychom nemuseli přemýšlet o tom, zdali máme starostu či podnikatele.

Podle Vostré by také nebylo na škodu, kdyby ČSSD přitvrdila a nastavila taková pravidla, která deklaruje u jiných, i pro své představitele.

Celý text Miloslavy Vostré:

ČSSD měří každému jinak

ČSSD má plnou pusu opatření proti korupci a střetu zájmů. Nejlepší by však bylo zamést si před vlastním prahem. Při své návštěvě Karlovarského kraje jsem se nestačila divit. Soukromá společnost starosty Chebu Vanouška účtuje městu Cheb za zpracování vzorků vody, měření hluku a další služby statisíce korun. V některých minulých letech to byl téměř milion ročně. Starosta operuje tím, že se jedná o nejlepší nabídku a jde zřejmě o to „nemusí pršet, stačí, že kape“. A tak při pohledu do cenové mapy nájmů je určitě zajímavé, že centrum Chebu je zařazeno do první nebo druhé kategorie, ale Vanouškovy prostory pro hygienické laboratoře v tomto seznamu chybí, neboť tam chybí Hradební ulice, kde právě tato soukromá firma starosty sídlí. Občané opatrně naznačují, že starosta by měl být buď starostou – politikem, nebo podnikatelem. Už v minulosti někteří poukazovali, že Vanoušek přišel k laboratořím, když je chebská nemocnice privatizovala. Samozřejmě, že s laboratořemi mu spadly do klína i všechny smlouvy, mezi jinými i ta na kontrolu ovzduší pro město. Jak to tak bývá, nikdo si nechce starostu rozházet. Nezbývá než doufat, že podzimní komunální volby snad zamíchají kartami tak, abychom nemuseli přemýšlet o tom, zdali máme starostu či podnikatele. A na Pavlu Vanouškovi záleží, jak si vše srovná se svým svědomím. Nebylo by také na škodu, kdyby ČSSD přitvrdila a nastavila taková pravidla, která deklaruje u jiných, i pro své představitele.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…