Podnikatel si může vytvořit daňové plánování i v zahraničí, to v rozporu se zákonem není. Pokud by se ale chtěl cíleně vyhnout zdanění, čekají ho v České republice problémy. "V evropských daňových rájích jako je Nizozemsko, Lucembursko nebo Kypr, je flexibilnější obchodní legislativa, je například možná výplata dividend v průběhu roku, rychlejší zakládání a likvidace společností, nižší náklady na běžnou správu," přiblížil Mladé frontě Dnes některé z výhod evropských daňových rájů David Borovec z poradenské firmy PwC. Někteří podnikatelé vyvádějí peníze do rájů přímo a provádějí například platby za nedohledatelné služby.
Jen za takový převod peněz ale už od příštího ledna zaplatí 35 procent z obnosu jako srážkovou daň místo současné patnáctiprocentní. Ministerstvo financí se tak může díky uzavřeným smlouvám se zeměmi jako je ostrov Man, Jersey, Britské Panenské ostrovy a Bermudy, Guernsey, Kajmanské ostrovy, Bahamy, Andorra a San Marino těšit na nové informace o Češích, kteří v rájích vedou své účty. Deník ale připomíná, že i tak to nebude mít Česká republika jednoduché.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ane