Konec recese. Petice za přejmenování Klause na Havla půjde do sněmovny

15.01.2012 22:31

Petice za přejmenování Václava Klause na Václava Havla začala původně jako recese, nyní však její iniciátoři kromě spuštění anglické mutace plánují po nashromáždění podpisů její předání petičnímu výboru. Podle textu petice by se stávající i jakýkoli další prezident České republiky měl jmenovat Havel.

Konec recese. Petice za přejmenování Klause na Havla půjde do sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

„Jak jsme slíbili, tak učiníme! Webová stránka s petičním archem, který bude předložen Poslanecké sněmovně, je skoro hotová. Spuštění - dnes v pozdních večerních hodinách, nebo zítra odpoledne,“ píše zakladatel stránky a dodává, že pro velký úspěch přikládají anglickou mutaci petice. O stránku Petice za přejmenování Václava Klause na Václava Havla se okamžitě po startu začala zajímat přední média a nyní již počet fanoušků přerostl šest tisíc.

„Vážení přátelé, tato iniciativa znamená definitivní konec nesmyslným dohadům o přejmenování kdejaké kadibudky jménem Václava Havla. Jméno Václava Havla musí nést něco majestátního, co bude navždy a věčně přesahovat životy nás běžných smrtelníků a to je prezidentský úřad! Proto požadujeme okamžité přejmenování Václava Klause na Václava Havla! Proto apelujeme na parlament, aby přijal zákon, aby každý budoucí prezident České republiky byl automaticky přejmenován na Václava Havla. Tímto způsobem pravda a láska navždy zvítězí nad lží a nenávistí, tak jak o to Václav Havel celý život usiloval,“ stojí v úvodníku petice 

Jak šel čas

První, kdo se rozhodl uctít památku zesnulého exprezidenta České a Československé republiky Václava Havla, byl polský Gdaňsk, kde Třídu nesoucí jeho jméno slavnostně otevřeli již pár dní po exprezidentově úmrtí. Na počest Václava Havla pojmenují v Litoměřicích park, V Děčíně a v Paříži knihovnu a celá řada obcí jako Frýdek-Místek či Český Těšín nabízí ulice. Podobné iniciativy lze očekávat i v následující době, nicméně recesistům je to pořád málo a nespokojí se ani s případným přejmenováním ruzyňského letiště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Pavel Kozdera

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…