Konec summitu EU a Macron s Merkelovou bok po boku. A znovu to schytaly státy, které mají problém s přijímáním uprchlíků podle kvót

23.06.2017 18:10

Francouzský prezident Emmanuel Macron se domnívá, že pokud budou Německo a Francie mluvit společným hlasem, bude kupředu postupovat i celá Evropa. Macron to uvedl po skončení summitu Evropské unie na společné tiskové konferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.

Konec summitu EU a Macron s Merkelovou bok po boku. A znovu to schytaly státy, které mají problém s přijímáním uprchlíků podle kvót
Foto: repro Youtube
Popisek: Emmanuel Macron se svou manželkou Brigitte

Merkelová k Macronovým slovům doplnila, že téměř úplná shoda obou zemí panuje například v otázce migrace. Bude ještě ale prý chvíli trvat, než společnou řeč najdou všechny členské země. 

Macron pak k uprchlické krizi uvedl, že není dočasnou záležitostí, bude pokračovat i nadále a bude vyžadovat dlouhodobá řešení. Míní také, že to není úkol jen pro některé země, ale pro všechny členské státy Unie. Na summitu pak podle jeho slov došlo ke shodě na posílení ochrany vnějších hranic a na podpoře libyjské pobřežní stráže. 

  • Původní text ZDE

Merkelová pak následně poukázala na neochotu k solidaritě s uprchlíky v některých zemích Evropy. Pokroku se podle ní nepodařilo zatím dosáhnout u některých zemí střední a východní Evropy. Evropská unie je založena na společných hodnotách, upozornila. Šlo o reakci na postoj zemí střední Evropy, které nechtějí migranty přijímat, Evropská komise pak kvůli tomu zahájila s Českem, Polskem a Maďarskem řízení. 

Státníci pak také zmínili, že se summit zabýval Brexitem, naopak se nezabýval Řeckem. To Merkelová i Macron považují za dobrou zprávu, neboť to je známka určitého zlepšení situace v zemi postižené dluhovou krizí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …