Konvička je prý stejný fanatik jako Islámský stát. Jste vlastizrádci, protože šíříte nenávist, napsal mu publicista Řezanka

29. 6. 2015 16:59

Marek Řezanka, redaktor levicového serveru AltPress.cz, poslal otevřený dopis Konvičkovu hnutí IVČRN. Prý šíří hloupé nesmysly a rozdmýchává nenávist.

Konvička je prý stejný fanatik jako Islámský stát. Jste vlastizrádci, protože šíříte nenávist, napsal mu publicista Řezanka
Foto: Jiří Hroník
Popisek: Petice proti uprchlickým kvótám

Podle Řezanky není žádný rozdíl mezi hnutím a bojovníky Islámského státu, protože obě strany jednoduše chtějí vymazat svého nepřítele z povrchu zemského. „K tomu Vám stačí vyznání. Nenávist a nesnášenlivost,“ píše Řezanka v otevřeném dopise.

Zároveň zastává názor, že není rozdílu mezi popravami nevyvolených, které zastává IS, a genocidou všech muslimů, po které podle něj volá Konvičkovo hnutí. „Nemáte v těle kouska citu, neboť odmítáte pomoci těm, kteří utíkají před hydrou,“ odsuzuje Řezanka názory asi nejviditelnější organizace u nás.

Podle něj terorismu nelze zabránit tím, když se neposkytne pomoc těm, kteří ji potřebují. Naopak mu prý Konvička a spol. otevírají cestu. „To vy jste vlastizrádci, neboť z Vaší zášti vzejde zase jenom zášť. Vy otevíráte brány zlobě a válce,“ stojí v otevřeném dopise, podle něhož lze muslimský terorismus zničit jen tím, že se ukáže přátelství. „Tak, jako Poeův princ Prospero neunikl Masce červené smrti, neuniknete Vy tomu, čeho se bojíte,“ neváhal levicový komentátor připodobnit současnou situaci ke klasické literatuře.

Hnutí by se tak prý mělo začít starat o sociální otázku a tu pseudonáboženskou nechat minulostí. „Chcete-li skutečně jejich moc eliminovat, podejte ruku jejich obětem. Ukažte, že tu nejde o náboženství, ale o moc,“ ukazuje Řezanka možný lék na současnou situaci, podle kterého se konvičkovci stali mainstreamem, což podle něj většinou nepřináší nic dobrého.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

4:41 EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

Ještě zkraje ledna sociální demokracie avizovala, že menšinový kabinet premiéra Babiše nepodpoří. Te…