Korán horší než Mein Kampf! padlo u Soukupa. Masakr od Le Penové, Wilderse a Okamury, silná slova o Češích

26.04.2019 17:07

Hosty čtvrtečního Duelu Jaromíra Soukupa, odvysílaného na TV Barrandov, byli předseda hnutí SPD Tomio Okamura, předsedkyně francouzského Národního sdružení (do r. 2018 Národní fronta) Marine Le Penová a nizozemský pravicový politik Geert Wilders. Došlo na jejich názory ohledně migrace, na směřování Evropské unie a také na samotný islám. „Myslím si, že by se islám neměl srovnávat s jinými náboženstvími, ale s jinými totalitními režimy,“ řekl během rozhovoru Geert Wilders.

Korán horší než Mein Kampf! padlo u Soukupa. Masakr od Le Penové, Wilderse a Okamury, silná slova o Češích
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Duel Jaromíra Soukupa s Okamurou, Le Penovou a Wildersem
reklama

Anketa

Jste spokojeni s našimi vztahy s Čínou?

68%
hlasovalo: 10669 lidí
Hned úvodem Soukup o Le Penové a Wildersovi řekl, že i když jsou často média namířena proti nim, tak se jim musí nechat, že jsou schopni otevřeně prezentovat ožehavá témata, tak jak jsou. „Nemusím s nimi ve všem souhlasit, ale byla by chyba jim nenaslouchat,“ řekl Soukup a podotkl, že na rozdíl od ostatních televizních stanic dávají na TV Barrandov prostor všem názorům. A pak předestřel problémy, které se pojí se členstvím v Evropské unii, jako např. dvojí kvalita potravin a neřízená migrace z Afriky.

Soukup se Marine Le Penové a tázal, co pro ní znamená Česká republika. Odvětila, že pro ní znamená hodně citů – a to především kvůli tomu, že ctíme svobodu a jsme dosti odvážní. Připomněla také odvážný čin Jana Palacha. Geert Wilders si při pomyšlení na Českou republiku vybaví přátelství, hrdost a také mu na mysl přijde i jeho „přítel Tomio“. V porovnání s Francií nebo s Nizozemskem je Česko dle Wilderse sice mladou demokracií, ale i přesto je zde demokracie pevně zakořeněna. Wilders vyzdvihl, že v Evropské unii není mnoho zemí, které by vůči ní byly natolik kritické a které kritizují islamizaci.

Další z otázek se týkala pesimismu Čechů k Evropské unii. Le Penová na to reagovala, že jsme především hodně prozíraví a hned jsme pochopili, kde je v EU problém. „Takže Evropská unie nemá žádný přínos pro nás Čechy?“ namířil na Le Penovou otázku Soukup. Le Penová označila Evropskou unii za „neúspěch“ a podotkla: „Není tam nic pozitivního pro nikoho.“ Soukup s ní však úplně nesouhlasil: „Je to váš názor,“ ohradil se vůči ní a upřesnil, že Čechům Evropská unie, respektive Evropa po roce 1989, dala svobodu, volný pohyb kapitálu či například ekonomické svobody.

Fotogalerie: - Okamura, Le Pen, Wilders a spol.

Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Hluční byli dokonce i při interpretaci české státn...
Geert Wilders na jednom z transparentů
Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...

Soukup na druhou stranu doplnil, že nemáme schopnost pojmenovávat věci pravými jmény. „Evropská unie zatěžuje národy určitou formou terorismu,“ odvětila Le Penová. Máme však dle ní i řešení: „Česká republika má naštěstí Tomia Okamuru,“ vyřkla a dodala, že nás Okamura dokáže varovat před nebezpečími a že bychom si díky němu mohli i udržet svobodu do budoucna.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Foto: Repro TV Barrandov. Během proslovu Le Penové Tomio Okamura neskrýval úsměvy a souhlasně přikyvoval.

„Přijedou do Evropy a nebudou se ptát na náš názor,“ upozornila Le Penová na nebezpečí plynoucí z migrace, se kterou se dle ní pojí i finanční, sociální a kulturní náklady. Podle ní je Evropská unie pro imigraci – ale migranti či uprchlíci do Evropy většinově proudí jen z ekonomického hlediska, a to především kvůli štědrým sociálním systémům.

„To je naprosté selhání,“ reagovala pak Le Penová na Soukupova slova, že některé francouzské čtvrti příliš francouzsky nevypadají. „Francie je v katastrofálním stavu, máme sedm milionů nezaměstnaných a dále přijímáme čtyři sta tisíc legálních přistěhovalců ročně, a to mluvíme jen o těch legálních.“ Mluvila také o aplikování islámského práva šaría ve francouzských no-go zónách a dodala, že hlavní nevýhoda schengenského prostoru je, že pokud přijmou milion uprchlíků v Německu, pak se tito lidé mohou bez problémů dostat do jakékoli jiné země zapojené právě do schengenského prostoru.

Fotogalerie: - Okamura a Wilders ve Sněmovně

Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.
Geert Wilders ve Sněmovně s Tomio Okamurou.

Pak Soukup hovořil o návrhu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, dle kterého by se měl zřídit jednotný evropský azylový úřad, což ale odmítá i premiér Andrej Babiš. „Chránit své vlastní hranice je národní práce, to je zodpovědností národů,“ myslí si o návrhu Le Penová, dle které si musíme obnovit své vlastní hranice.

Následoval proslov Soukupa o tom, že se díky tomuto rozhovoru s Le Penovou a s Wildersem ocitne v českém tisku v pozici obviněného z rasismu či extermismu. „To co mi říkáte, zní poměrně rozumně, proč jste označována za extremistku, v době, kdy máme svobodu slova?“ obrátil se na Le Penovou. „Systém vynalezl takovou techniku, která spočívá v tom, že řeknete, že extremní pravičák je každý, kdo zpochybňuje současnou migrační politiku,“ řekla mu s tím, že cílem je prý takové lidi zdiskreditovat.

Le Penová by nejraději Evropskou unii transformovala do podoby unie národů, v níž by měly svoji moc především jednotlivé národy. „Pokud to nebude fungovat, tak budeme nuceni říci, že tu není jiná možnost, než odejít,“ dodala.

Fotogalerie: - Okamura vyrazil na severní Moravu

Předseda SPD Tomio Okamura s příznivci v Moravskos...
Výstava Ukradená revoluce, kterou instalovali člen...
Na Dolním náměstí v Opavě s SPD
Na Dolním náměstí v Opavě s SPD
Na Dolním náměstí v Opavě s SPD
Cestou na Vaňkův kopec

Soukup se Le Penové dotázal na očekávané výsledky květnových voleb do Evropského parlamentu. „Naši spojenci už jsou u moci v Itálii, v Rakousku a v mnoha dalších zemích,“ myslí si Le Penová.

Dále došlo na téma, které nás dle Soukupa „ponižuje“ – řeč byla o dvojí kvalitě potravin. Le Penová k dvojí kvalitě řekla: „Myslím, že je to opravdu skandální, Evropská unie se míchá do všeho možného a způsobuje nám neštěstí, naopak tam, kde by měla chránit občany, tak tam se neúčastní, protože podporuje volný obchod, právo silnějšího, konkurenci, ale nechrání naše země před dovozem škodlivých potravin.“ Prý nás EU také není schopna ochránit před znečištěním životního prostředí.