Koronavirus je v České republice! První tři nakažení

1.3.2020 4:40 odp.

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch oznámil veřejnosti, že se v České republice objevily první tři případy onemocnění COVID-19 způsobeného koronavirem.

Koronavirus je v České republice! První tři nakažení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

Už i do České republiky dorazil koronavirus. Na našem území jsou v tuto chvíli tři nemocní pacienti.

„Dva případy jsou v Praze Na Bulovce, jeden případ je v Ústí nad Labem. Všichni tito pacienti jsou izolováni na infekčních klinikách,“ oznámil Vojtěch před kamerami ČT.

Jeden z pacientů je muž narozený v roce 1952, který se nakazil na univerzitě v italském Udine. Ani jeden z  pacientů nemá těžký průběh nemoci.

Na Bulovce je umístěna také mladá Američanka, ročník narození 1999, která studuje v italském Miláně a vydala se na výlet do Prahy.

Třetí nakažený je muž narozený v roce 1976, který byl na severu Itálie na dovolené spolu s manželkou a čtyřmi dětmi. Ti jsou teď v domácí karanténě. Muž byl původně umístěn v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, následně ho ale převezli rovněž do Prahy Na Bulovku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…