Korte v ČT: Žádné vyjednávání s těmi z ODS, co to táhnou s kmotry

22.11.2011 22:57

Po dnešním jednomyslném hlasováním pražských zastupitelů ODS byla ukončena koalice ODS a ČSSD na pražském magistrátu. Občanští demokraté prý nejsou schopni prosazovat se socialisty zodpovědnou politiku. Chtějí proto navázat spolupráci s TOP 09. Poslanec TOPky Daniel Korte v úterý večer v ČT zdůraznil, že jeho strana nebude určitě jednat s lidmi napojenými na pražské "kmotry", jmenovat ale nechtěl. Vypíchl naopak jen primátora Bohuslava Svobodu, který podle něho s žádnými takovými lidmi provázán není.

Korte v ČT: Žádné vyjednávání s těmi z ODS, co to táhnou s kmotry
Primátor Bohuslav Svoboda, který se informaci o ukončení koalice dozvěděl v pondělí večer, vypadal zaskočeně. V Pořadu Události, komentáře ale řekl: "Nebyla to otázka zaskočení, ale technická otázka. Výsledek je v souladu s tím, jaké jsou moje úvahy."

Překáží osoba primátora 

V pondělí se ještě primátor vyjádřoval slovy: "Může to být tak, že ten primátor překáží - je to nová varianta koaličního jednání, která obsahuje nový vývoj jednání. Nové vyjednávání o struktuře na radnici." Dnes ale nechtěl komentovat, na kolik on sám v ODS překáží. "Situace uvnitř ODS je jednoznačná, je rozdělena na dvě skupiny a tyto názorové proudy se střetávají." Teď podle něho přišla situace, kdy by se tyto proudy měly sloučit.

"Z dnešního jednání vychází to, že mám plnou podporu celého zastupitelstva ODS," prohlásil primátor Svoboda.

Nebudeme vyjednávat s lidmi napojenými na kmotry, zdůrazňuje Korte

Poslanec za TOP 09 Daniel Korte říká, že k žádnému vyjednávání s žádnou ze stran rozpadlé koalice ještě nedošlo. "Já si neumím představit, že bychom zase absolvovali tu stínohru, tu hru na vyjednávání," prohlásil v pořadu. Poté zdůraznil, že TOP 09 bude vyjednávat především s ODS. "Vyhráli jsme volby a přirozeně budeme požadovat post primátora nebo většinu v radě. Ale není to ještě jisté."

Mezi požadavky TOP 09 patří vyjednávání s lidmi, kteří nejsou napojeni na kmotry jako jsou pánové Janoušek nebo Hrdlička. Kdo ale tito lidé jsou, nechtěl poslanec komentovat. "Jsou to ti, kteří spolupracují s kmotry, nic víc vám, pane redaktore, neřeknu a pojďme už od toho!" razantně zareagoval Korte. "Pan primátor Svoboda není ve spojení s kmotry, pro nás je to důvěryhodný člověk, vhodný pro jednání," dodal ještě poslanec za TOP 09.

ČSSD už jednou opovrhla nabídkou

Pravděpodobnost dohody TOP 09 s ČSSD považuje Korte za velmi nízkou, ale je to jen jeho osobní názor. Stále má totiž v paměti, jak sociální demokraté opovrhli nabídkou, kterou jim TOP 09 představila.

Vyjednávání o nové koalici na pražském magistrátu by mělo odstartovat hned ve středu. Ráno by měli zástupci ODS oslovit TOP 09, ve tři hodiny odpoledne se občanští demokraté sejdou ještě jednou s ČSSD, informoval po hlasování pražského zastupitelstva předseda pražské ODS Boris Šťastný. 

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nip

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

13:21 „Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

Klimatická aktivistka, Švédka Greta Thunbergová na pátečním shromáždění v Berlíně ocenila mladé, že …