Korunní princezna TOP 09 vypálila z ČT: Do čela komise pro GIBS nesmí žádný komunista. Metnar a Babiš byli ještě horší, s těmi se taky nesmíme smířit

06.03.2018 19:43 | Zprávy
autor: nab

Komunistický poslanec Ondráček skončí jako předseda komise, která kontroluje Generální inspekci bezpečnostních sborů. Nakonec se rozhodl odejít sám a obvinil opozici z lynčování. O tom, komu a proč vadí komunisté ve vysokých parlamentních funkcích, hovořila v pořadu Interview na ČT24 první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Korunní princezna TOP 09 vypálila z ČT: Do čela komise pro GIBS nesmí žádný komunista. Metnar a Babiš byli ještě horší, s těmi se taky nesmíme smířit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

„Musím říct, že je nešťastné, že neúčast poslanců byla při volbě Ondráčka tak vysoká a takto to dopadlo,“ řekla hned v úvodu Markéta Pekarová Adamová a dodala, že se za TOP 09 omlouvá, za jejich nepřítomné poslance. „Důvody jejich neúčasti byly různé, jeden byl nemocný, dva další měli jiné pracovní povinnosti,“ upřesnila s tím, že termín volby se neustále posouval, a to byla hlavní příčina, proč měli poslanci nasmlouvané jiné pracovní aktivity.

Dále ale dodala, že se domnívá, že by to stejně takto dopadlo, jelikož to vše bylo velmi dobře naplánované. Že šlo o tak těsný výsledek, podle jejích slov není náhoda. „Nechyběli nejen poslanci, kteří byli proti Ondráčkovi, ale i ti, kteří jsou ze stran, jež ho volily, skoro nikdy nás dvě stě není,“ zdůraznila a dodala, že pro ně to bylo důležité hlasování a je to pro ně veliké poučení pro příště. „Kdyby tam ale byli přece jen přítomní všichni poslanci TOP 09, tak by neprošel o jeden hlas, ale to kolo by se konalo třetí, konalo by se v tomto týdnu a zase by byl nějaký poměr sil,“ uvedla a zmínila, že je nešťastné, že na tuto pozici vůbec Ondráček kandidoval a že jej poslanecký klub KSČM nominoval, když věděl, jak kontroverzní osoba to je. „On ani nezpytuje svědomí za to, co v roce 1989 činil, a hrdě se k tomu ještě hlásí,“ zhrozila se.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…