Královéhradeckou KDU-ČSL povede do voleb její předseda Bělobrádek

19.08.2013 21:27

Kandidátku KDU-ČSL v Královéhradeckém kraji povede do předčasných sněmovních voleb předseda strany Pavel Bělobrádek, který pochází z Náchoda. Pořadí dalších kandidátů by měli krajští lidovci schválit do příštího úterý. ČTK to dnes řekl předseda krajské KDU-ČSL Jiří Veselý.

Královéhradeckou KDU-ČSL povede do voleb její předseda Bělobrádek
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

"Na kandidátce se objeví například bývalý náměstek hejtmana Vladimír Derner, čekáme také na souhlas náměstkyně hradeckého primátora Anny Maclové," řekl Veselý, který by měl na kandidátce také být.

V hradeckém kraji dnes schválili svou kandidátku sociální demokraté, které do voleb povede poslankyně Hana Orgoníková. Jméno lídra již oznámila i TOP 09, kterou do krajských voleb povede exmistr zdravotnictví Leoš Heger, krajskou jedničkou KSČM bude poslankyně Soňa Marková. Další strany své kandidátky ještě neschválily.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Ve sněmovních volbách v květnu 2010 v královéhradeckém kraji vyhráli občanští demokraté se ziskem 20,12 procenta odevzdaných hlasů. Pro druhou v pořadí ČSSD se rozhodlo 19,87 procenta volících. Třetí příčka patřila TOP 09, kterou volilo 19,24 procenta lidí. Čtvrtou pozici obsadily Věci veřejné, které získaly 12,25 procenta hlasů. Na pátém místě skončila KSČM, která dostala 10,65 procenta hlasů. Ostatní strany v regionu nepřekročily pětiprocentní hranici.

reklama

autor: nem, čtkTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tvrdé. „Spodina“ se mstí Vášáryové její vlastní cestou

8:09 Tvrdé. „Spodina“ se mstí Vášáryové její vlastní cestou

Poté, co na Slovensku zvítězil Robert Fico a jeho SMER, komentovala výsledky herečka a politička Mag…