Kreatury s holými zadky, ulevil si Foldyna. A vytočil tím prý mnoho spolustraníků

10.08.2019 20:16

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se velmi zostra vyjádřil k pochodu Prague Pride; účastníky nazval kreaturami s nahými zadky. Píše o tom server Deník.cz.

Kreatury s holými zadky, ulevil si Foldyna. A vytočil tím prý mnoho spolustraníků
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

Foldyna se do sporu se svojí sociální demokracií dostal kvůli účasti na Vlasteneckém setkání na zámku Příčovy u Sedlčan. Setkání pořádalo Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže a je určitou formou protestu proti průvodu hrdosti Prague Pride. 

Původní text ZDE.

Na své účasti Foldyna neviděl nic špatného. „Osobně na podpoře bílého heterosexuálního muže a tradiční rodiny nevidím nic špatného,“ poznamenal s tím, že někteří jeho spolustraníci však možná trpí heterofobií a rodina jim až tak nic neříká. „S tím ale nemohu dělat nic jiného než je vyzvat k odchodu z ČSSD. Myslím, že tyto jedince například Piráti rádi přijmou do svých řad,“ uvedl Foldyna a setkání Prague Pride nazval pochodem kreatur s nahými zadky. 

K Foldynovým slovům se vyjádřil mimo jiné ministr zahraničí Tomáš Petříček, podle jehož slov jsou všechny poslancovy kroky důkazem, že není ani sociálním, ani demokratem. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová pak dodala, že Foldyna dlouhodobě svými slovy ČSSD ubližuje.

„Myslím, že ne já, ale ti, kdo ČSSD dovedli a udržují v tomto stavu, by měli odejít,“ uzavřel Foldyna.

Foldynovo vystoupení na Vlasteneckém setkání sdílel na svém facebookovém profilu exposlanec za ČSSD Stanislav Huml. „Naši předkové dobře věděli, že člověk bez identity přestává být člověkem a stává se vykořeněným, zmateným, zoufalým tvorem a nehodlá-li dopustit, aby něco takového potkalo nejen je samotné, ale také ani nás, jejich potomky. A my se dnes musíme chovat úplně stejně. Také my musíme ukázat, že máme zdravý rozum, odvahu a srdce. Je to náš závazek vůči předchozím generacím, ale je to především naše povinnost vůči generacím budoucím,“ řekl mimo jiné Foldyna.

„Vlast a vlastenectví jsou dnes mnohými zpochybňovány, či dokonce napadány. Vlastencům se říká nenávistní nacionalisti, náckové, xenofobové, islamofobové a kdovíco všechno ještě fobové. Prosím vás všechny, nenechte se tím znechutit, ani zastrašit. Každý, alespoň částečně příčetný, člověk přece musí vědět, že láska k vlastní zemi a k vlastnímu národu neznamená nenávist k zemím a národům jiným. To, že miluji vlastní rodinu, přece také neznamená, že nenávidím rodiny ostatní,“ dodal.

„Život v zemi, se kterou cítíme kulturní sounáležitost, vylučuje pocit vykořenění a z něj pramenící chaos. Existence vlasti a národa tak brání vzniku konfliktů, zatímco likvidace vlasti a národa konflikty vyvolává. Také z tohoto důvodu byla vždy v historii zrada vlastní země a národa považována za jeden z nejtěžších zločinů a tomu odpovídaly i ukládané tresty. Stejně tomu musí být i dnes. Stalo se také módou tvrdit, jak jsme my Češi, a vlastně všichni Evropané, špatní a jak je celé naše kulturní dědictví stará a nepotřebná veteš. Nepodléhejme těmto řečem, protože jestli je něco odpudivějšího, než šíření nenávisti k cizím, tak je to šíření nenávisti k vlastním. Neposlouchejme podobné lži pronášené ve zlém úmyslu,“ zmínil Foldyna se slovy, že skutečnost je zcela opačná.

„Nejsme špatní a naše kulturní dědictví je tím nejcennějším pokladem, jaký nám naši předkové mohli zanechat. Jde o tisíciletou historií prověřený způsob, jak obstát ve světě, který nebyl, není a nikdy nebude přátelský. A my jsme v něm jednoznačně obstáli. Jsme příslušníky civilizace, která dala světu zatím nejvyšší poznanou míru svobody a prosperity. Proto jsme pořád tady, i když je to mnohým asi trnem v oku. Pořád máme svoji zemi, svoji řeč a svoji víru. Pořád máme naději a je jenom na nás, abychom to, co se ukázalo jako dobré, dokázali ubránit a předat budoucím generacím. K tomu nám dopomáhej Bůh,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepřizpůsobiví? Parazitují. Jsou nezaměstnatelní, udeřil primátor a naštval Pirátku. Rozsekl to Foldyna

7:49 Nepřizpůsobiví? Parazitují. Jsou nezaměstnatelní, udeřil primátor a naštval Pirátku. Rozsekl to Foldyna

KRAJSKÁ DEBATA XTV Svérázu Ústeckého kraje si naplno užil v další krajské debatě Luboš Xaver Veselý.…