Křesťanští uprchlíci: Jsou moc chudí a mimo zorné pole EU. Co s tím?

06.11.2015 11:06 | Zprávy

Dan Drápal z Nadačního fondu Generace 21 se ptá, co je špatného na tom, chtít mezi uprchlíky přednostně zachránit křesťany. Křesťany, na které útočí i muslimští uprchlíci. Křesťany, kteří jsou příliš chudí, aby zaplatili pašerácké mafii, křesťany, na které se kvóty EU nevztahují. Možná právě proto jim je třeba pomoci a je dobře, že si to uvědomuje i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Křesťanští uprchlíci: Jsou moc chudí a mimo zorné pole EU. Co s tím?
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

O uprchlících dnes mluví celý svět. Jenže ne o všech. Málo kdo si všímá křesťanských uprchlíků z Iráku, např. z iráckého Erbílu. Jde o lidi, kteří jsou uprchlíky ve vlastní zemi, takže se na ně nevztahuje program kvót EU. Jde o lidi, kteří jsou moc chudí na to, aby zaplatili pašerákům, takže zůsávají v pasti. Dan Drápal z nadačního fondu Generace 21 proto už delší čas volá po tom, aby Česká republika pomohla přednostně těmto křesťanům.  

"My ale víme o lidech, kteří přišli o všechno a žijí na nechráněném ostrůvku uprostřed moře těch, kteří je nenávidí. Dokonce i muslimové, kteří sami museli prchnout, někdy těmto křesťanům vyhrožují. Pokud si jdou něco koupit na trh, musí křesťané zaplatit dvojnásobnou cenu než muslimové, a ještě k  tomu musí trpět posměch a urážky," píše v komentáři pro Lidové noviny.

Rád by pomohl všem, ale nemá na to dost sil, dost peněz, dost místa. Může proto pomoct jen někomu a nevidí nic špatného na to, když si vybere komu - totiž iráckým křesťanům.  Po vládě přitom nechce nic, protože pomoc zafinancují Židé z Británie, kterým kdysi pomohli křesťané z pekla nacistických hrůz. Premiér Sobotka se prý k plánu na pomoc iráckým křesťanům staví vstřícně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…