Křesťanští uprchlíci: Jsou moc chudí a mimo zorné pole EU. Co s tím?

06.11.2015 11:06 | Zprávy

Dan Drápal z Nadačního fondu Generace 21 se ptá, co je špatného na tom, chtít mezi uprchlíky přednostně zachránit křesťany. Křesťany, na které útočí i muslimští uprchlíci. Křesťany, kteří jsou příliš chudí, aby zaplatili pašerácké mafii, křesťany, na které se kvóty EU nevztahují. Možná právě proto jim je třeba pomoci a je dobře, že si to uvědomuje i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Křesťanští uprchlíci: Jsou moc chudí a mimo zorné pole EU. Co s tím?
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

O uprchlících dnes mluví celý svět. Jenže ne o všech. Málo kdo si všímá křesťanských uprchlíků z Iráku, např. z iráckého Erbílu. Jde o lidi, kteří jsou uprchlíky ve vlastní zemi, takže se na ně nevztahuje program kvót EU. Jde o lidi, kteří jsou moc chudí na to, aby zaplatili pašerákům, takže zůsávají v pasti. Dan Drápal z nadačního fondu Generace 21 proto už delší čas volá po tom, aby Česká republika pomohla přednostně těmto křesťanům.  

"My ale víme o lidech, kteří přišli o všechno a žijí na nechráněném ostrůvku uprostřed moře těch, kteří je nenávidí. Dokonce i muslimové, kteří sami museli prchnout, někdy těmto křesťanům vyhrožují. Pokud si jdou něco koupit na trh, musí křesťané zaplatit dvojnásobnou cenu než muslimové, a ještě k  tomu musí trpět posměch a urážky," píše v komentáři pro Lidové noviny.

Rád by pomohl všem, ale nemá na to dost sil, dost peněz, dost místa. Může proto pomoct jen někomu a nevidí nic špatného na to, když si vybere komu - totiž iráckým křesťanům.  Po vládě přitom nechce nic, protože pomoc zafinancují Židé z Británie, kterým kdysi pomohli křesťané z pekla nacistických hrůz. Premiér Sobotka se prý k plánu na pomoc iráckým křesťanům staví vstřícně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…