Kretén a odporný primitiv Juncker. Desítky milionů imigrantů z Afriky do Evropy. EU je naše záhuba. Šéf Bruselu vyzval k otevření dveří imigraci a toto řekli Okamura, kníže či Keller

8. 12. 2017 10:33

ANKETA Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker řekl pro Deutsche Welle, že je zděšen z toho, v jakých podmínkách žijí uprchlíci v Libyi. Evropa dle něj imigranty potřebuje, a proto je, tvrdí, třeba podpořit legální migraci. „Lidé, kteří mají pocit, že je v Africe nečeká žádná budoucnost, do Evropy stejně přijdou. Pokud jim zavřeme hlavní dveře, přijdou těmi zadními,“ řekl s tím, že je třeba otevřít se legální migraci.

Kretén a odporný primitiv Juncker. Desítky milionů imigrantů z Afriky do Evropy. EU je naše záhuba. Šéf Bruselu vyzval k otevření dveří imigraci a toto řekli Okamura, kníže či Keller
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Vypískání vlajky EU
reklama

Anketa

Hrozí nám pokuta od EU za to, že nepřijímáme uprchlíky podle kvót. A poplatky za každý den, kdy tak nečiníme. Co má nová vláda udělat, pokud nás EU odsoudí?

hlasovalo: 11190 lidí

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí. Drtivá většina politiků si poslovech Junckera klepe n čelo a říká, že jeho návrhy jsou zcela mimo zdravý rozum. EU nás vede v rámci imigrace do záhuby.

„Pan Juncker mluví jako obvykle mimo jakoukoli logiku a rozum. Pokud někdo páchá nelegální činnost, tak jako řešení navrhuje legalizaci takové činnosti? Zaprvé, v této logice bychom pak museli legalizovat například vraždy, protože zákaz zabíjet spousta lidé bohužel nerespektuje a zabíjí nelegálně. A za druhé, kam shce pan Juncker stamiliony až miliardy chudých Adričanů a Arabů nastěhovat? Kdo bude živit lidi, kteří neumí část, psát, neumí evropská řemesla, jazyk a drtivá většin neumí ani pracovat – a mají naprosto nekompatibilní kulturu a chování s naší evropskou civilizací. V tomto kontextu už nejde jen o islám, ale o prostou záchranu evropské civilizace, jak jsme ji znali. Proto my v SPD říkáme jasně a narovinu – už ani jeden migrant z kulturně nepřátelské země a naopak je třeba maximum těch stávajících nezákonných migrantů z Evropy vyhostit. Dnes bojuje evropská civilizace a Evropané o holé přežití – to je fakt. A pokud Juncker a další představitelé EU bojují proti Evropě, nesmí se divit, že veliá část Evropanů jeho EU nechce,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda SPD a místopředseda Poslnecké sněmovny Tomio Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.

„Pan Juncker opět prokázal, že je na hony vzdálen názorům občanů jednotlivých zemí EU. Není schopen emancipovat evropskou politiku. Prokázal opět svou nekompetentnost. Řeší a zakrývá mimo jiné i své předchozí selhání z roku 2011, kdy se nepostavil proti bombardování Libye a chaosu, který poté nastal. Je jako pyroman, který zapálil nebezpečný oheň a nyní místo toho, aby pomáhal hasit, tak zakládá další ohně,“ řekl ParlamentnímListům.cz předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.

„Dávám přednost legální migraci z východní Evropy vzhledem ke kulturní a často i jazykové podobnosti. Chystám se to za týden panu Junckerovi říci na jednání Evropské lidové strany,“ sdělil redakci předseda KDU-ČSL a poslanec Pavel Bělobrádek.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

„Naprosto s návrhem předsedy Junckera nesouhlasím. Co navrhuje, není aprosto žádné řešení, ale naopak prohloubení krize. Evropa musí postupovat racionálně, důsledně se chránit před nelegální migrací a pomáhat co nejvíce v místě konfliktu,“ říká místopředseda ODS a poslanec Martin Kupka.

„Bohužel má pravdu,“ reagoval na dotaz čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

„Předseda Juncker ráčil konečně vytáhnout šimpán ze své bruselské bavlnky a nestačí se divit. Skutečným cílem nesmyslu, který navrhuje, je však odvést pozornost nejen od podstaty a příčin, ale hlavně od viníků a jejich odpovědnosti. Miliónům těch, koho ´v Africe nečeká žádná budoucnost´, by se dále předhazovat, že si za to mohou sami, jen pokud by západní ´elity´ jejich země nezměnily v ´banánové republiky´, ne-li mnohdy i v terč brutálních agresí. Následky musí zaplatit ti, kdo si namastili kapsy na příčinách – a ne že Juncker bude škrtat z evropských sociálních a rozvojových fondů. Jinak se totiž Afrika, decimovaná  velmistry liberálního pokrytectví, skutečně do Evropy vevalí ´zadním vchodem´.  Chaoticky a se všemi riziky, jimž se pak bude čelit ještě mnohem obtížněji než dnes,“ říká místopředseda KSČM  Josef Skála.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

V roce 2050 bude žít jen v Nigérii 400 milionů obyvatel. Kam Juncker odsune Evropany?

„Obávám se, že pan Juncker je už úplně mimo realitu. V roce 2050 bude žít jen v Nigérii 400 milionů obyvatel. Lidé tam žijí v bídě a bez elektřiny. Příjmy z vývozu ropy jdou na splácení dluhu západním bankám. Pokud chce Juncker přijmout všechny, kterým se v zemi oprávněně nelíbí, měl by prozradit, kam hodlá odsunout Evropany,“ upozorňuje europoslanec Jan Keller.

„Já jsem také zděšen. Jsem zděšen, jací lidé řídí EU a co říkají. EU, zejména Německo, dveře migrantů otevřela a způsobila tím vážnou krizi s dopady, které budou celou Evropu tížit ještě hodně dlouho. Otevřením se masové migraci z jiných kulturně-civilizačních okruhů páchá Evropa sebevraždu. Pan Juncker ji chce zřejmě urychlit. Je to děsivé, že ani tváří v tvář problémům, které masová migrace Evropě přinesla, nejsou Junckerové a další schopni ani o milimetr změnit svoje vidění světa, politiku, chování. Jsou to lidé naprosto odtržení od reality. Je tragédií, že tito lidé spolurozhodují o naší budoucnosti,“ uvedl místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.

„Evropa potřebuje migranty zhruba stejně jako pana Junckera. Na vstup do Evropy, ale i do jakéhokoli jiného státu, nemá automaticky právo každý, kdo projeví zájem. Nikdy v dějiných tomu tak nebylo! Pravidla vstupu na své území (a případného pobytu) si určuje každý stát a každý stát má zároveň právo, ale dokonce i povinnost, tato pravidla vymáhat. Evropa má dostatečné kapacity na efektivní obranu svých hranic a musí je bezdpomínečně začít využívat. Připomínám, že násilné překročení státní hranice, bylo vždy v historii, a to zcela oprávněně, považováno za válečný akt. Na ten lze reagovat pouze dvěma způsoby: obranou, nebo podvolením. Pan Juncker nabízí podvolení,“ říká poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

„Předseda Juncker se tragicky mýlí. Afrika se do Evropy opravdu nevejde. Uprchlíkům je třeba pomáhat v místech jejich přirozeného pobytu a zároveň zabezpečit ochranu vnějších hranic EU,“ míní poslanec SPD Jan Hrnčíř.

Každý může vidět nebezpečnost myšlenkových pochodů politiků EU

„Ať si je vezmou státy jako Lucembursko. My si vezmeme, koho potřebujeme my,“ říká europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

„A kolik toho měl pan Juncker zase v krvi? Toto vypadá na nejméně dvě promile. V podstatě jsem rád, že někdo takový, jako je pan Juncker, existuje, alespoň každý může vidět nebezpečnost myšlenkových pochodů politiků EU a do čeho nás ženou. Je to blázen, hoďte na něj síť!“ říká poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

„Nevím, z čeho pan Junker soudí, že Evropa migraci potřebuje, asi si myslí, že nás je v Evropě málo. Mě přijde 740 milionů obyvatel docela dost, zvláště když vědci varují, že je planeta přelidněná a nedostatek potravin hrozí už v roce 2027! Zajímavé je, že EU slíbila, že nebude válcovat státy, které nesouhlasí s kvótami, a podívejme se, dnes na nás Evropská komise podala žalobu pro nedodržení kvót. Neříkám, že bychom měli, ale pokud se rozhodneme nějaké migranty přijmout, musíme si to rozhodnout tady, doma a ne, aby nám někdo pozval hosty bez našeho vědomí, to by totiž byla okupace. Druhý problém je, že když vezmete státům jako je Libye, Afghánistán, Irák, Sýrie, Eritrea a další produktivní mladou populaci, vezmete jim budoucnost,“ myslí si poslanec ODS Karel Krejza

„Mám pocit, že někteří představitelé v centrále v EU nepochopili problematiku migrace. Já bych jim doporučil, aby z té slonovinové věže sešli dolů. Od začátku jsem říkal, že je třeba rozlišovat mezi uprchlíky, kteří utíkají před válkou, pronásledováním, kteří by měli dostat azyl, od imigrační vlny, která je k tomu přilepená a kdy nejde o uprchlíky, ale o ilegální imigranty, kteří často záměrně falšují svou totožnost, věk a podobně. U té druhé kategorie je normální, že se země brání hromadnému příjezdu lidí, kde jsou ekonomické aspekty. Kdyby byla akční, byla schopna od začátku tyto dvě věci odlišit. Nesmyslné kvóty jsou od počátku postaveny na vodě,“ uvedl poslanec ANO Patrik Nacher.

Eurofašistická z Berlína řízená Čtvrtá říše

„Pan Juncker se měl jet podívat do Libye před tím, než ji Evropa začala bombardovat. Za to by mělo hodně známých jmen v Evropě skončit v kriminále, a ne trousit moudra. Měl by se podívat na populční křivku takové Nigérie nebo Egypta a hned by pochopil, že v nejbližších letech budou v pohybu za lepším životem ne miliony, ale desítky milionů lidí. Není řešením vybrat pár stovek tisíců vyvolených a udělat z nich špatně placené námezdní otroky v Evropě. Stojíme za hranou populační exploze a je o to složitěji řešitelná, že má v základu náboženská dogmata. Všem už je jasné, že stávající vedení EU situaci nezvládá a vede nás do záhuby, protože selekce migrace nikdy nefungovala a je pouze iluzorní, že se podaří inkluze stávající migrační vlny, když se dávají do pohybu miliony. Řešení není možné hledat v Evropě, lae je v silných a stabilních sekulárních vládách při zkrocení nábižebských doktrína hlavně v zabránění bezbřehého neokoloniálního rabování nadnárodními koncerny,“ uvedl poslanec KSČM Leo Luzar.    

„Ani náhodou. Když pomáhat, tak u nich doma,“ říká poslanec ANO Milan Brázdil.

„Pan Juncker lže a zcela jistě zděšen není. Pouze se opět snaží odporným způsobem sprostě vydírat dobromyslné a hodné Evropany. Pokud by byl skutečně takovým dobrákem, jasně by dříve vystupoval proti ilegálním akcím, evropských armád a dalších zemí NATO které byly prakticky na úrovni státního terorismu a jsou jediným skutečným důvodem vzniku ISIS, globálního rozmachu muslimského terorismu a současného utrpení ekonomických imigrantů. Státy EU a NATO zlikvidovaly Irák, Afghanistán, Lybii, Syrii. Státy které tyto země zlikvidovali mají morální povinnost uvést je do původního stavu a nezatěžovat zbytek Evropanů,“ uvedl poslanec SPD Lubomír Volný.

„Pro nás je dnes jediným řešením jasný signál v australském, americkém a maďarském duchu o nulové tolerance ilegální imigrace, která odradí Evropskou unií podporované pašeráky lidí od jejich akcí, protož jejich akce budou neproveditelné. Evropa není EU a Evropa nepotřebuje masovou afrikanizaci a islamizaci. Pokud potřebuje stárnoucí Evropa omladit podporujme tradiční evropské rodiny s dětmi a pokud už chceme. legalizovat ekonomickou imigraci, hledejme cílený, udržitelný systém imigrace z evropských zemí s kompatibilním kulturním vývojem. Evropa není ani Afrika, ani Blízký východ a není důvod toto měnit. Evropa to je kontinent, tisíciletá kultura, svoboda, demokracie a především původní Evropané, jejich historie a životní filosofie a ne eurofašistická z Berlína řízená Čtvrtá říše,“ dodal Lubomír Volný.

„U pana Juncker se už ničemu nedivím. Vždy ´objeví Ameriku´ , je našen sám sebou. Jeho osobnost odpovídá kvalitám EU. Protože neviděl nikdy nikoho pracovat, má představu, že uprchlíci z Afriky nahradí v Evropě kvalifikovanou pracovní sílu,“ uvedl senátor ODS Jaroslav Zeman.

„Úvahy pana Junckera jdou pro Evropu sebedestrukčním směrem. I díky takovýmto vykořeněným lidem, jako je pan předseda, se projekt EU řítí do své záhuby. Přirovnal bych to k naší ´listopadové revoluci´, která také, jako EU, vzešla z legitimního očekávání mnoha lidí, ale jakmile se dostali k oci chartisté a jejich přisluhovači, byl konec všem nadějím,“ říká psolanec KSČM Jiří Valenta.

„Nemohu odpovědět, byl bych nekorektní,“ reagoval poslanec ANO Pavel Plzák.

Licencovaný kretén

„Největší hlupák EU alias předseda evropské komise Juncker řekl, že Evropa migranty z Afriky potřebuje a tím se zařadil mezi licencované kretény.  Takoví jako on způsobili špínu Mnichovské zrady v roce 1938. Za to byly západní mocnosti, respektive Francie a Velká Británie, potrestány zahájením 2. světové války nacistickým Adolfem, kterému v Mnichově v roce 1938 lezly do zadku. Ale chyby tehdejších navoněných hloupých Junckerů odnesly miliony prostých vojáků. Jsme v podobné situaci jako v roce 1938. Opět vedou Evropu chamberleinovci – primitivové jako Juncker,“ říká senátor Jaroslav Doubrava.  

„Obávám se, že Juncker je primitiv, když nechápe, že migranty z Afriky nepotřebujeme. Vždyť teď je velkým tématem, že automatizace sebere spoustu pracovních míst lidem v Evropě, zvláště ve vyspělých státech, kde podnikatelé budou mít na to, aby místo dělníků si najali naleštěné roboty a automaty. K čemu by imigranty, kteří neumí číst a obyčejná elektrická vrtačka v nich vyvolává děs a hrůzu?! Organizace, které trvají na tom, že mají migranti v případě ozbrojených konfliktů právo získat azyl kdekoliv, je třeba považovat za nepřátelské organizace, jednající protiprávně, resp. proti zájmům ČR a EU. K migrantům je třeba přistupovat podle zákona, tedy jako k osobám, které vstupují (mnohdy bez řádných dokladů) neoprávněně do EU. Politici si musí konečně uvědomit, že v případě hromadného (tedy v podstatě násilného) přechodu hranic není vyloučené ani použití síly. Nelegální islámskou migraci je nutné považovat za nepřátelský akt (invazi) vůči EU,“ dodl Doubrava.

Evropská komise nás zažalovala kvůli kvótám

Evropská komise podala žalobu na Česko, protože odmítáme přijímat uprchlíky na základě kvót. Evropská komise dnes, po měsících odkladů, Česko a dvě další středoevropské země poslala k soudu EU kvůli tomu, že se odmítají podílet na dvouletém programu přerozdělování uprchlíků dohodnutém v roce 2015. Plán měl ulevit Itálii a Řecku, v praxi si však ostatní země převzaly přibližně čtvrtinu předpokládaného počtu.

Pokud soud uzná, že trojice zemí nesplnila své povinnosti, mohou státy dostat vysokou jednorázovou pokutu či opakované penále do doby, než věc napraví. Praha, Varšava i Budapešť argumentují nefunkčností programu, který byl před dvěma lety přijat bez ohledu na odpor středoevropských zemí.

Kvóty tehdy unijní státy rozdělily a dělí je dosud. Patrné je to například ze stále neukončené debaty o reformě unijního azylového systému. Věc neposunulo ani končící estonské předsednictví a summit EU v říjnu uvedl, že ohledně této otázky je třeba hledat konsensuální shodu do poloviny příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ještě teď se klepu. Paní Milada popsala svůj otřesný zážitek s exekutory. „Vyvrtáme zámek, votevři, víme, že seš doma!"

15:12 Ještě teď se klepu. Paní Milada popsala svůj otřesný zážitek s exekutory. „Vyvrtáme zámek, votevři, víme, že seš doma!"

Na ParlamentníListy.cz se obrátilo několik čtenářů, kteří popsali své zkušenosti s českými exekutory…