„Spojené státy se dostaly do pozice, jestli má Amerika nějakou dlouhodobou strategii, jestli si dokáže představit uspořádání s Asadem, případně s Ruskem, jestli k tomu řešení přiberou Saúdskou Arábii, Turecko, Írán a další regionální mocnosti, které se v konfliktu angažují,“ zahájil Marjanovič.
„Na první pohled to může vypadat, že to je celé důsledek impulzivního chování Donalda Trumpa, který se dokáže naštvat z toho, co slyší v televizi, a hned žhaví svůj Twitter. Ale on byl opravdu šokován fotografiemi, které mu předložili, a on si svolal svůj štáb a řekl jim: připravte mi na stůl varianty, co můžeme udělat. Oni mu připravili dva tři čtyři návrhy a on si vybral ten nejmírnější z nich,“ vyjádřil svůj názor Marjanovič.
Trump zachraňuje tvář USA na Blízkém východě
Přestože si Trump vybral v podstatě tu nejmírnější reakci, tak kdyby se státy jako KLDR nebo Írán rozhodly překračovat červené linie, musejí počítat s tím, že přijde reakce.
„Ty si můžou říct, že doba, kdy v Bílém domě vládl Barack Obama, který napřed všechno sto let řešil se svými poradci a nakonec stejně nic neudělal, tak Donald Trump ukázal, že umí být jiný, že se umí rozhodnout ze dne na den, že je jiný než Obama,“ podotkl host.
Trump v zásadě zachraňuje tvář USA na Blízkém východě, protože Obama také hrozil, že přijde odveta, když bude překročena červená linie. Ona překročena byla a Obama neudělal nic. Trump to napravuje.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp